جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲
سئوکار حرفه ای در تهران

۹۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۰۰ هزار و ۹۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۱۹ هزار و ۸۱۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۲۹ هزار و ۶۵۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۳ هزار و ۶۴۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۷۰ هزار و ۴۴۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۶ هزار و ۱۷۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۹۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۶۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

پیشنهاد مطالعه:  عشق سالم «تب» دارد؟

در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۹۸۲ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۰ هزار و ۵۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هفت میلیون و ۹۸۰ هزار و ۹۶۸ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۹۶ هزار و ۳۲۰ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۸۹ هزار و ۴۸۸ دوز نوبت دوم و یک میلیون و ۴۹۵ هزار و ۱۶۰ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ببینید | آواز خواندن محسن تنابنده در پشت صحنه یک سریال به سبک بندری

شاهگوش یک مجموعه‌ای نمایشی در ۲۸ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای به کارگردانی داوود میرباقری تولید شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جو دوسر پرک از کجا بخرم