برگزاری همایش ملی توربین گاز توسط دانشگاه علم و صنعت

هفتمین همایش ملی توربین گاز طی روزهای ۱۰ و ۱۱ خردادماه جاری از سوی انستیتو توربین گاز دانشگاه علم و صنعت ایران در این دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، صنعت توربین گاز به عنوان محور مشترک بین صنایع هوایی، نفت، گاز و نیروگاهی محسوب می‌شود و اطلاع دست‌اندرکاران و متخصصان این صنعت کلیدی از فعالیت‌های مراکز مختلف صنعتی و دانشگاهی و آخرین دستاوردهای علمی و فنی حاصله، می‌تواند به هم‌افزایی و پیشرفت هر چه بیشتر این صنعت کمک شایانی داشته باشد؛ لذا در این همایش، از مسئولان مختلف صنایع هوایی، نیروگاهی و صنایع نفت و گاز برای حضور و ارائه سخنرانی، دعوت به عمل آمده است.

این همایش در محورهای فرایندهای طراحی و تحلیل عملکرد؛ طراحی آیرودینامیکی توربوماشین‌ها؛ انتقال حرارت و احتراق؛ تحلیل سازه و ارتعاشات؛ سیستم‌ها و کنترل؛ ساخت و تولید و تعمیر و نگهداری برگزار می‌شود و طی دو روز برگزاری آن، نشست‌هایی شامل بخش‌های آیرودینامیک کمپرسور و توربین، محفظه احتراق و انتقال حرارت، عملکرد و کنترل، مواد، ساخت و استحکام برگزار می‌شود. همچنین از بین حدود ۹۰ مقاله که از مراکز دانشگاهی و صنعتی به دبیرخانه همایش ارسال شده، پس از انجام فرایند داوری، ۵۶ مقاله به صورت ارائه شفاهی و ۱۷ مقاله پوستری در آن ارائه می‌شود.

علاوه بر دعوت از صاحبان صنایع مرتبط با موضوع همایش برای معرفی توانمندی‌های مجموعه خود، زمینه‌های فعالیت‌های مشترک و مشخص‌تر شدن گلوگاه‌های کلیدی و ارائه سخنرانی‌های کلیدی توسط مسئولان مراکز تحقیقاتی و صنعتی مطرح کشور؛ تجلیل از صنعتگران برگزیده صنعت توربین گاز، برای اولین بار در کشور تقدیر از بانوان متخصص فعال در حوزه صنعت توربین گاز و اهدای جوایز آنان مقارن با میلاد خجسته حضرت فاطمه معصومه (س)، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برگزاری نمایشگاه جانبی با مشارکت ۱۱ شرکت مرتبط با صنعت توربین گاز، از دیگر ویژگی‌های بارز هفتمین همایش ملی توربین گاز است.

بر اساس اعلام دانشگاه علم و صنعت، مراسم افتتاحیه این همایش ملی، ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد، با سخنرانی دکتر تقوی دبیر همایش و دکتر منتظری رئیس پژوهشکده توربین گاز آغاز می‌شود و با دو سخنرانی کلیدی، مراسم تقدیر و بازدید از نمایشگاه، ادامه می‌یابد. مراسم اختتامیه نیز عصر روز چهارشنبه شامل ارائه دو سخنرانی از صنعت و معرفی شرکت‌های داخلی مرتبط با صنعت توربین گاز برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش به آدرس http://gtc.iust.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

زمان حمله پشه آئدس به انسان + فیلم-پیام امروز

۰۹:۵۲ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ علی اصغر زنده دل، متخصص طب سنتی در برنامه تلویزیونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *