شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونای XE در استرالیا

پس از شناسایی اولین مورد ابتلا به سویه نوترکیب کرونا در نیوساوت ولز، استرالیا در حالت آماده باش قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، مقامات بهداشت استرالیا پس از شناسایی یک مورد ابتلا به سویه نوترکیب کرونا موسوم به XE رعایت موارد احتیاطی را توصیه کردند. سویه نوترکیب کرونا، ترکیبی از دو زیرسویه BA.۱ و BA.۲  اُمیکرون است.

اولین مورد XE در استرالیا در یک مسافر خارج از کشور شناسایی شد که ۹ آوریل وارد نیو ساوت ولز شده و نتیجه آزمایش او مثبت بوده است. هرچند هیچ مورد دیگری از ابتلا به XE هنوز شناسایی نشده اما از روز دوشنبه، اجباری بودن ارائه تست منفی کووید-۱۹ قبل از ورود به استرالیا برداشته شده و این نگرانی را به همراه داشته که زیرسویه‌های ویروس که در آفریقا و اروپا ظاهر می‌شوند ممکن است بدون آنکه شناسایی شوند، در این کشور نیز منتشر شوند.

زیرسویه BA.۲ در حال حاضر سویه غالب کووید-۱۹ در سراسر جهان است که حدود ۹۷ درصد موارد ابتلا را در نیوساوت ولز تشکیل می دهد. سویه‌ اُمیکرون (شامل دو زیرسویه BA.۱ و BA.۲) اکنون تنها گونه ای است که در هفته های اخیر در این ایالت در حال گردش است.

در عین حال از زمانی که XE برای اولین بار در انگلیس در ۱۹ ژانویه شناسایی شد، بیش از ۱۱۰۰ مورد در این کشور تایید شده است.

به گزارش روزنامه گاردین، گزارشهای اولیه نشان می‌دهد که این سویه نوترکیب ممکن است بیشتر از BA.۲ سرایت پذیر باشد و ۳۰ تا ۵۰ درصد بیشتر از BA.۱ عفونی‌تر است، با این حال لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اطمینان می‌دهیم امنیت کامل برای دور دوم انتخابات برقرار باشد-پیام امروز

۱۵:۴۰ – ۱۴ تير ۱۴۰۳ سردار احمدرضا رادان افزود: همان‌طور که دور اول انتخابات با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *