ضیافت افطاری با هنرمندان فرصتی برای انس با اهالی سینماست-پیام امروز


ضیافت افطاری سازمان سینمایی با حضور هنرمندان سینما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

از هنرمندان حاضر در این مراسم می‌توان به علیرام نورایی، مسعود نقاش زاده، سید ضیا هاشمی، حبیب اسماعیلی، سید محمود رضوی، احمدرضا معتمدی، مسعود ده نمکی، جعفر دهقان، لیلی عاج، محمدرضا مصباح، محمدرضا شفیعی، محمود گبرلو، احمد نجفی، حسین زندباف، مجتبی امینی، مهدی سجاده چی، سیاوش حقیقی، حبیب احمدزاده، بیژن میرباقری، مرتضی رزاق کریمی، حبیب والی نژاد، بابک خواجه پاشا، انسیه شاه‌حسینی، مسعود اطیابی، مرتضی شایسته، نادر ترکمانی، مجید شاه حسینی، علی اوجی، عباس جمشیدی، مستانه مهاجر، نفس بازغی، محمد تقی فهیم، قاصد اشرفی، سید محمدرضا صابری، ابراهیم حاتمی کیا، علی دهکردی، پژمان بازغی، هوشنگ توکلی، فرهاد قائمیان، محمدرضا شریفی نیا، هومن حاجی عبداللهی و محمد حسین لطیفی اشاره کرد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره مهمترین مانع در افزایش مشارکت مردم در هنر و سینما، تصریح کرد: مهمترین مانعی که وجود دارد این است که هنوز بخش‌های دولتی و حاکمیتی به توان مضاعفی که حضور هنرمندان در عرصه‌های مختلف ایجاد می‌کند اشراف پیدا نکرده‌اند.

وی افزود: به عنوان آفت و مشکل تاریخی به این مسأله اشاره کردم چرا که این مشکل مختص به یکی دو دهه اخیر نیست و دهه هاست این موضوع در کشور وجود دارد.

وزیر فرهنگ گفت:  طبیعتا مهمترین وظیفه دولت مردمی این است که موانع تاریخی را برطرف کند.

وی با اشاره به اقداماتی که در دولت سیزدهم برای حل این مشکل انجام شده است، افزود: مثلا در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ با اصرار وزارت فرهنگ برای اولین بار این مجوز داده شد تا بتوانیم بهره‌برداری از مجموعه‌های فرهنگی هنری را در اختیار گروه‌های مردمی قرار دهیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: سالن‌های مختلف فرهنگی و مجموعه‌های هنری در اختیار دولت و بخش حاکمیتی قرار می‌گیرد، اما متاسفانه اینها را حبس می‌کنند که موجب می‌شود هنرمندان برای تمرین تئاتر با صرف هزینه به مکان‌های خصوصی مراجعه کنند.

اسماعیلی ادامه داد: در قانون بودجه ۱۴۰۳ ذکر شده که فضا‌های فرهنگی هنری در اختیار وزارت فرهنگ را به صورت رایگان در اختیار گروه‌های مردمی قرار دهیم و انشاالله با همین رویکرد از اماکنی که در اختیار سایر دستگاه‌های دولتی قرار دارد نیز چنین استفاده‌ای را خواهیم کرد و فضای مشارکت سازنده میان مردم و هنرمندان در این بخش فراهم می‌کنیم.

وزیر فرهنگ درباره تدوین سند سینما گفت: در شورای هنر بعد از ابلاغ نهایی سند موسیقی که شاید برای برخی از دوستان آرزوی محال بود ولی در دولت سیزدهم انجام شد، سند ملی تئاتر و سینما نیز در دستور کار قرار گرفته است.

اسماعیلی تصریح کرد: سند ملی تئاتر انشاالله در جلسات آینده شورای هنر آماده و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال خواهد شد، سند سینما هم در بخش کمیته جانبی شورا نهایی شده است و در دستور کار قرار دارد و بعد از سند تئاتر، سند موسیقی، سند سینما و سند هنر‌های تجسمی نیز به صحن شورا عالی انقلاب فرهنگی می‌رسد.

وزیر فرهنگ درباره برگزاری مراسم و ضیافت افطاری سازمان سینمایی نیز گفت: جلسه خوبی را با اهالی سینما در آستانه سالروز شهادت شهید آوینی داشتیم.

وی افزود: این جلسه محل انس اهالی هنر و سینما بود و انشاالله در ادامه کار با همدلی این عزیزان شاهد خروجی‌های خوبی در تولیدات سینمایی برای اعتلای آرمان‌های کشورمان و انقلاب اسلامی باشیم.


Source link

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

بازگشت گاریدو به تهران-پیام امروز

۱۱:۱۶ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ خوان کارلوس گاریدو، طبق برنامه، صبح امروز از طریق مرز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *