جمعه , ۸ مهر ۱۴۰۱

تنفس هوای مطلوب طی هفته دوم اردیبهشت ماه

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت:هوای تهران در هیچ یک از روزهای دومین هفته اردیبهشت آلوده نبود.

به گزارش ایسنا سید محمد مهدی میرزایی قمی گفت: اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در شهر تهران طی هفته گذشته از ۱۰ تا ۱۶ اردیبهشت در همه روزها در شرایط قابل قبول قرار داشت.

به گفته مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بالاترین شاخص ثبت شده در این هفته برابر ۹۸ بود که در روز سه‌شنبه (۱۳ اردیبهشت) ثبت شد و کمترین میزان نیز مربوط به روز دوشنبه ( ۱۲ اردیبهشت) با عدد ۷۳ بود.

وی تصریح کرد: تعطیلات هفته گذشته همچنین بارش باران‌های پراکنده، مانع افزایش شاخص در شهر تهران شد و غلظت میانگین آلاینده‌ها در شهر در شرایط قابل قبول باقی ماند، هرچند شرایط کیفی هوا به علت وجود گرد و غبار به شرایط پاک نزدیک نشد.

میرزایی قمی در ادامه گفت: در همه روزهای هفته دوم اردیبهشت ماه آلاینده شاخص شهر تهران ذرات معلق کوچکتر از از ۲٫۵ میکرون بود و در مجموع نسبت به هفته قبل از آن یعنی ۳ تا ۹ اردیبهشت که دو روز ناسالم برای گروه‌های حساس در آن ثبت شد، شرایط هفته گذشته مطلوب‌تر بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در برخی از ساعات روزها و هفته‌های جاری به علت احتمال افزایش گرد و غبار، شرایط کیفی هوا می‌تواند فراتر از حد مجاز قرار گیرد و لازم است که شهروندان مراقبت‌های لازم را در این مواقع انجام دهند به‌ویژه گروه‌های حساس در ساعات آلوده، از حضور در اماکن روباز خودداری کنند.

انتهای پیام

مجله خبری پیام روز

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

مشق «کشتن»؛ ضرورت تلاش‌های قانونی برای رهایی ۳۰۰‌هزار کودک سرباز در دنیا

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، از یکسو کودکان وامانده از فرار در دامن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.
ایمپلنت دیجیتال