جمعه , ۸ مهر ۱۴۰۱

ذخایر روغن پالم مالزی افزایش یافت!

نظرسنجی رویترز در روز جمعه نشان داد که ذخایر روغن پالم مالزی در پایان آوریل احتمالا برای اولین بار در ۶ ماه گذشته با افزایش تولید و واردات افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، بر اساس تخمین افرادی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، ذخایر با ۵.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱.۵۵ میلیون تن رسید که بالاترین میزان از ژانویه است.

تولید در دومین تولیدکننده بزرگ جهان با ۴.۹ درصد افزایش در اوج پنج ماهه ۱.۴۸ میلیون تنی تعیین شد و صادرات احتمالا با ۵.۶ درصد کاهش به ۱.۲ میلیون تن رسیده است، در حالی که واردات تقریبا ۱۲ درصد افزایش یافته و به ۹۵ هزار تن رسیده است.

البته تحلیلگران کاهش شدیدتر بین ۱۳.۶ تا ۱۶ درصد در صادرات تخمین زده‌اند زیرا خریداران مهم مانند چین، هند و اروپا در بحبوحه افزایش قیمت‌ها، خرید خود را کاهش داده‌اند.

تقاضای صادراتی برای روغن پالم مالزی پس از آن افزایش یافت که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اندونزی در ماه گذشته به‌منظور مهار افزایش قیمت روغن‌های پخت‌وپز، صادرات را به طور موقت ممنوع کرد. صادرات از اندونزی با ۱.۳ میلیون تن کاهش به ۱.۵ میلیون تن خواهد رسید که منجر به افزایش موجودی در ماه می خواهد شد.

با این حال، تاجران و تحلیلگران گفتند که این ممنوعیت که از ۲۸ آوریل به اجرا درآمد و قیمت‌های معیار را به بالاترین حد خود رساند و تنها برای چند هفته ادامه خواهد داشت زیرا اندونزی برای تامین مالی برنامه بیودیزل خود به مالیات‌های صادراتی متکی است.

انتهای پیام

مجله خبری پیام روز

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

مشق «کشتن»؛ ضرورت تلاش‌های قانونی برای رهایی ۳۰۰‌هزار کودک سرباز در دنیا

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، از یکسو کودکان وامانده از فرار در دامن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.
ایمپلنت دیجیتال