جمعه , ۸ مهر ۱۴۰۱

آخرین آمار جمع‌آوری زکات فطریه/آغاز توزیع بین نیازمندان از چند روز آتی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: براساس آخرین آمار، تاکنون ۲۹۰ میلیارد تومان زکات فطریه جمع‌آوری و در امور معیشتی خانواده‌های نیازمند هزینه شده است.

به گزارش ایسنا، حبیب‌الله آسوده در نشست خبری با ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان، افزود: همزمان با ایام عید سعید فطر، بیش از ۵۰ هزار پایگاه دارای مجوز از شورای عالی زکات در سراسر کشور اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه شهروندان کردند.

وی با بیان اینکه آمار نهایی پرداخت زکات تا چند روز آینده اعلام خواهد شد، ادامه داد: براساس آخرین آمار دبیرخانه شورای عالی زکات، تا روز گذشته حدود ۲۹۰ میلیارد تومان زکات فطریه توسط مراکز مجاز شورای عالی زکات جمع‌آوری شده که در کمترین زمان به خانواده‌های نیازمند که از قبل شناسایی شده‌اند، ارائه شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به برگزاری پویش اطعام مهدوی و افطاری ساده در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: امسال در حوزه اطعام، محوریت با مردم و مراکز نیکوکاری بود و در همین راستا بیش از ۶۱۰۰  آشپزخانه مهدوی با مشارکت افراد داوطلب و نیروهای جهادی فعالیت کردند.

آسوده با تاکید بر اینکه تعداد آشپزخانه‌های طرح اطعام مهدوی امسال ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۲ میلیون وعده غذای گرم و حدود هشت میلیون افطاری ساده نیز در ماه رمضان به نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۷۰۰ هزار بسته معیشتی در ماه رمضان توزیع شد، گفت: در مجموع در طرح اطعام مهدوی ۱۹۰۰ میلیارد تومان کمک مردمی در قالب غذای گرم و بسته‌های معیشتی به محرومان ارائه شد که کمیته امداد فقط نقش هدایت این کمک‌ها را برعهده داشت.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به موضوع طرح اکرام ایتام و محسنین در ماه رمضان پرداخت و ادامه داد: در این ماه در مجموع ۱۰۲ هزار حامی جدید به طرح اکرام ایتام و محسنین پیوستند که ۴۵ هزار نفر از آنان نخستین واریزی را مستقیما به حساب ایتام واریز کرده‌اند.

آسوده با بیان اینکه سرانه ایتام در حال حاضر ۶۹۵ هزار تومان است، اضافه کرد: هدف‌گذاری کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ رسیدن این رقم به ۷۵۰ هزار تومان است. همچنین در مورد فرزندان محسنین سرانه فعلی ۳۳۰ هزار تومان است که تا پایان سال جاری باید به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یابد.

انتهای پیام

مجله خبری پیام روز

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

مشق «کشتن»؛ ضرورت تلاش‌های قانونی برای رهایی ۳۰۰‌هزار کودک سرباز در دنیا

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، از یکسو کودکان وامانده از فرار در دامن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.
ایمپلنت دیجیتال