یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱

طاهری: ایجاد هویت مستقل برای کسب و کارهای مجازی ضروری است

یک عضو هیات رییسه فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد حاکمیت حمایت از کسب و کارها در فضای مجازی است گفت که ایجاد هویت مستقل برای کسب و کارهای مجازی باعث ایجاد شفافیت در فضای مجازی و دسترسی های آسان و همچنین رفع بخش زیادی از مشکلات می شود.

مصطفی طاهری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه و تقویت اتحادیه های کسب و کار مجازی در کشور گفت: ما از ایجاد هویت مستقل برای نوع کسب و کارهای مجازی حمایت می کنیم چون اساسا رویکرد حاکمیت حمایت از کسب و کارها در فضای مجازی است.

به گفته وی، کسب و کارهای مجازی با فراز و نشیب هایی مواجه بوده اند که دلیل آن  بی قانونی و نحوه اجرای نادرست قانون توسط دستگاه متولی است لذا باید سازوکارها به گونه ای تعیین شود که کسب وکار در یک فضای شفاف و سالم انجام شود؛ موضوعی که به کمک دولت و صاحبان مشاغل نیاز دارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در این بین برخی مقاومت ها نسبت به اجرای طرح های دولت برای حمایت از کسب و کارهای مجازی وجود دارد که در نهایت به نفع صاحبان مشاغل نیست نمونه آن را می توان موضوع اینماد دید.لازم است که ذی نفعان و حاکمیت برای دستیابی به بهره وری بیشتر به تفاهم برسند.

طاهری با بیان اینکه با هویت بخشی به مشاغل فضای مجازی موافقم گفت که این راهکاری برای ایجاد شفافیت در فضای مجازی و دسترسی های آسان است؛ ایجاد انسجام در اتحادیه ها می تواند بخش زیادی از مشکلات موجود را برطرف کند.

انتهای پیام

مجله خبری پیام روز

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

تاکید مجمع نمایندگان تهران بر اولویت دادن به حل آسیب‌‎های اجتماعی در استان تهران

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران از برگزاری نشست مشترک مجمع نمایندگان تهران با معاون سیاسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.
ایمپلنت دیجیتال