جمعه , ۸ مهر ۱۴۰۱

ایمن سازی بیش از ۶۰ درصد پل‌های مکانیزه پایتخت

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی و ایمن‌سازی ۶۰ درصد از پل‌های مکانیزه شهر تهران در سال جدید خبر دارد.

به گزارش ایسنا، رضا صیادی با اشاره به واگذاری پل‌های مکانیزه شهر تهران از ابتدای سال ۱۴۰۱ به سازمان زیباسازی، گفت: یکی از فعالیت‌های خدماتی سازمان زیباسازی شهر تهران به شهروندان در دوره جدید مدیریت شهری، ایجاد شرایط عبور و مرور کم خطر در فضای شهری است، ضمن آنکه آسایش و رفاه آنها در کنار فرهنگ‌سازی از اهدافی است که برای سازمان زیباسازی تعریف شده است.

وی افزود: در همین راستا راه‌اندازی و ساماندهی پل‌های مکانیزه عابر پیاده از ابتدای سال جاری به سازمان زیباسازی شهر تهران واگذار شده است و تلاش کردیم به سرعت شرایط ایمن‌سازی این پل‌ها را فراهم کنیم. بر همین اساس ضمن بررسی این پل‌های مکانیزه متوجه شدیم تنها ۵۳ درصد از پل‌های مکانیزه شهر تهران فعال هستند و ۴۷ درصد آنها خاموش و در شرایط غیرقابل استفاده به سر می‌برند. نکته دیگر اینکه از ۵۳ درصد پل های فعال نیز ۴۳ درصد در شرایط غیر ایمن به سرویس دهی مشغول بودند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تصریح کرد: در یک ماه و نیم گذشته تلاش کردیم با ایمن سازی پل‌های روشن به تعداد پل‌های مکانیزه فعال و ایمن اضافه کنیم. براساس آمار موجود در نیمه اردیبهشت ماه، ۶۴ درصد پل‌ها فعال است که از این تعداد نزدیک به ۴ درصد ایمنی کافی برای ادامه فعالیت ندارند. 

بر اساس گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، صیادی ادامه داد: به منظور ایمن‌سازی و ساماندهی دستور خاموش شدن پل های غیر ایمن تا زمان تکمیل پروسه ایمن سازی آنها صادر شده است.

انتهای پیام 

مجله خبری پیام روز

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

مشق «کشتن»؛ ضرورت تلاش‌های قانونی برای رهایی ۳۰۰‌هزار کودک سرباز در دنیا

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، از یکسو کودکان وامانده از فرار در دامن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.
ایمپلنت دیجیتال