پنج شنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۱

از عرش تا فرش؛ نوش‌دارو برای تنها آسیایی تاریخ مشهد

هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران با شکست یک بر صفر شهرخودرو در تهران برابر استقلال رقم خورد تا شاگردان سیدعباسی هم‌چنان قعرنشین لیگ بیست و یکم باقی بمانند. با تساوی دیگر تیم‌های حاضر در کورس بقا یعنی فجرسپاسی و نفت مسجدسلیمان، اختلاف شهرخودرو با منطقه فرار به ۴ امتیاز رسید تا با توجه به ۳ بازی سخت برابر فولاد، پرسپولیس و سپاهان مشهدی‌ها یکی از شانس‌های اصلی سقوط باشند.

به گزارش ایسنا، تیمی که دو سال پیش نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود و توانسته بود با رسیدن به رده چهارم لیگ هجدهم برای نخستین بار مشهد را صاحب سهمیه آسیایی کند، حالا در حال سقوط و از بین رفتن تنها سهمیه شهر مشهد در لیگ برتر است. شهرخودرو که با هدایت یحیی گل‌محمدی و با مدیریت حمیداوی اوج گرفت و توانست سری در سرها در بیاورد، خیلی زود با مدیریت غلط و اختلاف بین مدیران باشگاه و مسئولان استانی به مسیر سقوط کشیده شد و حالا در حال پارو زدن برای فرار از گرداب سقوط است.

گویا از همان ابتدای فصل مشخص بود که نماینده مشهد یکی از تیم‌هایی است که قرار است در ۵ هفته انتهایی لیگ بیست و یکم برای بقا بجنگد زیرا که مدیریت و کادرفنی به مشکل خوردند و همین امر بازیکنان را نیز درگیر کرد. مشکلات مالی ابتدای فصل مشهدی‌ها مزید بر علت شد تا شاگردان مهاجری دست به تحریم تمرین بزنند و حاضر به تمرین کردن نباشند. اتفاقی که مدیران شهرخودرو آن را از چشم مهاجری دیدند و او را برکنار کردند.

اکبر میثاقیان که به گفته بسیاری از کارشناسان عمر مربیگری‌اش تمام شده است، قبول کرد تا هدایت این تیم نگون‌بخت را برعهده بگیرد و برای ماندنش تلاش کند. نتایج شهرخودرو هفته به هفته با میثاقیان بدتر شد و سرانجام این پیشکسوت فوتبال مشهد با نامهربانی از سمتش برکنار شد.

داوود سیدعباسی که در کادر آن شهرخودرو دوست‌ داشتنی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا هم بود، این بار در راس کادرفنی عهده دار سکان هدایت مشهدی‌ها شد تا بتواند شهرخودرو را از مهلکه‌ای که در آن گیر کرده نجات دهد. زمان زیادی طول کشید تا سیدعباسی قلق تیمش را یاد بگیرد و بتواند از جوانان بی‌تجربه اما باانگیزه‌اش بازی بگیرد. شهرخودرو در هفته بیست و نهم عملکرد خوبی را برابر صدرنشین لیگ یعنی استقلال داشت اما این نمایش‌ها و نتایج‌ها کمی برای بقا دیر است. بسیاری از کارشناسان فوتبالی معتقدند معجزه می‌تواند شهرخودرو را در لیگ نگه دارد و بازیکنان شهرخودرو باید با تمام توان پارو بزنند تا از گرداب سقوط رهایی بجویند.

تیمی که اکنون برای بقا می‌جنگد، تاوان روزهایی را می‌دهد که مدیریتش غفلت می‌کرد، کادرفنی‌اش همدل نبود و بازیکنانش به دلیل پول نگرفتن حاضر به بازی برابر مس رفسنجان در هفته دوم نشدند. تیمی که ۳ بار کادرفنی‌اش را تغییر داد اما نتوانست به آن چه می‌خواهد برسد. باید دید تفکرات سیدعباسی چقدر می‌تواند با مدعیانی چون سپاهان، فولاد و پرسپولیس مقابله کند و آیا می‌تواند زمینه‌ساز بقای تنها نماینده مشهد در لیگ برتر شود یا خیر.

انتهای پیام

مجله خبری پیام روز

درباره‌ی emrozpay

حتما ببینید

محصص: باید به فکر خودمان باشیم نه رقبا/ رمز موفقیت، گرایش مورینیویی است

رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد در برهه کنونی باید به فکر تیم ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.