سوله آکام فلز

آخرین جزئیات اعزام ایثارگران به حج تمتع ۱۴۰۱

مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثارگران ثبت‌نام کننده حج سال ۱۳۹۹ با سن کمتر از ۶۵ سال عازم حج تمتع خواهند شد.

به گزارش ایسنا، سیدمستجاد حسینی درباره آخرین جزئیات اعزام ایثارگران به حج تمتع ۱۴۰۱، توضیح داد: جلسه و رایزنی های متعددی با مسئولان سازمان حج و زیارت درباره اعزام ایثارگران به حج تمتع در حال برگزاری است و درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به اینکه سهمیه زائران حج تمتع برای ایران اسلامی حدود ۴۰ هزار نفر اعلام شده، اعزام ۲ هزار و ۴۰۰ ایثارگر به حج تمتع است.

وی با بیان اینکه ایثارگرانی که برای حج سال ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند به حج سال جاری اعزام می‌شوند، افزود: این افراد باید کمتر از ۶۵ سال سن داشته باشند و سه دوز واکسن نیز تزریق کرده باشند.ایثارگران عزیز واجد شرایط ثبت‌نام کننده در حج سال ۱۳۹۹ پس از اعلام سازمان حج و زیارت، به مدت یک هفته فرصت خواهند داشت برای ثبت‌نام در کاروان‌هایی که توسط سازمان حج معرفی خواهند شد، اقدام کنند.

حسینی با اشاره به نحوه اختصاص سهمیه حج ایثارگران به استان‌ها خاطرنشان کرد: مطابق دستورالعمل‌های ابلاغ شده برای هر استان با توجه به تعداد ایثارگران سهمیه‌ای در نظر گرفته می‌شود و البته اختصاص این سهمیه به میزان تقاضا نیز بستگی دارد، به گونه‌ای که اگر سهمیه استانی که تقاضای کمتری‌ دارد تکمیل نشود،‌ سهمیه آن استان به استانی که تقاضای بیشتری دارد اختصاص می‌یابد.

مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: معمولاً استان‌های خراسان،‌ یزد و استان‌های غربی مانند کردستان و آذربایجان غربی بیشترین تقاضای اعزام ایثارگران برای حج تمتع را داشته‌اند. در این اعزام‌ها شخص ایثارگر بدون توجه به نوع مذهب تشیع یا تسنن در نظر گرفته شده و هر ایثارگر می‌تواند در کاروان‌های اعلامی از سوی سازمان حج و زیارت ثبت‌نام را انجام دهد.

وی درباره اعزام کاروان ویژه جانبازان ادامه داد: در سال‌های گذشته کاروان ویژه جانبازان برای جانبازان با شرایط خاص و دارای محدودیت حرکتی که امکان حضور در کاروان‌های عادی را ندارند در نظر گرفته می‌شد. اعزام این عزیزان ایثارگر در سال جاری با توجه به شرایط اعلام شده از جمله محدودیت سنی منوط به تکمیل ظرفیت کاروان اعزامی است، چنانچه ظرفیت کاروان ویژه تکمیل شود، اعزام کاروان ویژه نیز انجام خواهد گرفت.

حسینی  گفت: ایثارگر باید در بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای پرونده ایثارگری باشد، همچنین والدین معظم شهدا و جانبازان ۷۰ درصد در اولویت اول اعزام هستند و ایثارگران عزیز واجد شرایط ثبت‌نام کننده در حج سال ۱۳۹۹ پس از اعلام سازمان حج و زیارت، به مدت یک هفته فرصت خواهند داشت برای ثبت‌نام در کاروان‌ها اقدام کنند.
انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

فیلم «آنیتا، گمشده در اخبار» واجد شرایط حضور در رقابت اسکار شد-پیام امروز

مستند-انیمیشن کوتاه «آنیتا، گمشده در اخبار» در چهل و هشتمین جشنواره فیلم کلیولند جایزه بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *