سوله آکام فلز

آخرین محموله‌ نفت روسیه به آمریکا رسید

آمار گمرکی نشان داد ۹ نفتکش حامل نفت خام و نفت کوره روسیه در ماه آوریل محموله خود را در آمریکا تخلیه کرده اند که احتمالا آخرین محموله‌های تحویل داده شده، پیش از مهلت تعیین شده از سوی واشنگتن برای توقف واردات روسیه است.

به گزارش ایسنا، آمریکا ماه گذشته تاریخ ۲۲ آوریل را برای اجرای ممنوعیت واردات نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه تعیین کرد و به واردکنندگان نفت، گاز طبیعی مایع و زغال سنگ روسیه ۴۵ روز فرصت داد تعهداتشان را تکمیل کرده و به خرید از روسیه خاتمه دهند.

نفتکش سی مجیک که نفت کوره را در بندر تامان روسیه بارگیری کرده بود، محموله خود را هفته گذشته در پالایشگاه سنت چارلز لوییزیانای شرکت والرو انرژی تخلیه کرد و آخرین محموله‌ای رصد شده بود که تخلیه شد. این آمار شامل انتقال کشتی به کشتی نفت روسیه از نقاط دیگر نیست.

طبق آمار گمرکی آمریکا، کشتی مینروا الی که حامل نفت کوره حاوی سولفور بالاست و توسط روس‌نفت فروخته شد، در تاسیسات سنت چارلز والرو تخلیه شد. این محموله توسط شرکت بازرگانی ویتول کرایه شده بود.

بنا بر آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، آمریکا ۶۷۲ هزار بشکه در روز نفت و فرآورده‌های نفتی را سال میلادی گذشته وارد کرد که از این میزان، ۳۰ درصد معادل ۱۹۹ هزار بشکه در روز نفت خام و ۴۷۳ هزار بشکه در روز فرآورده‌های نفتی بود.

ماه جاری یک نفتکش حامل نفت خام و هشت نفتکش حامل نفت کوره که از بنادر روسیه به مقصد آمریکا حرکت کرده بودند، حدود ۶.۳ میلیون بشکه حمل کردند. آمار مربوط به رصد کشتیها نشان داد یک محموله دو میلیون بشکه‌ای نفت سی پی سی بِلِند (کنسرسیوم خط لوله کاسپین) و نفت اورال که از روسیه حرکت کرده بود، در دِلاور دریافت شد.

بر اساس گزارش رویترز، سی پی سی بِلِند، متشکل از نفت قزاقستان است و اغلب با نفت روسیه مخلوط می شود و در بندر نوروسییسک در دریای سیاه بارگیری می شود. ممنوعیت آمریکا روی واردات نفت روسیه، تجارت نفت سی پی سی را ممنوع نمی کند اما جدا شدن نفت تولید روسیه را ملزم کرده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

فردا ۲ خرداد شعب کشیک بانک‌ها در سراسر کشور باز هستند-پیام امروز

علیرضا قیطاسی دبیر کل شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی در گفت وگو با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *