آغاز طرح رزرو سفر برای ورود به ونیز

مقام‌های شهر ونیز یک قدم دیگر به اجرای طرح دریافت هزینه ورودی از مسافران این شهر نزدیک‌تر شده‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین،‌ مقام‌های شهر ونیز در ایتالیا اجرای آزمایشی طرح  رزرو سفر برای مسافران یک‌روزه را آغاز خواهند کرد. این رزرو سفر، ‌هزینه ورودی تا ۱۰ یورو را دربرخواهد داشت. مقام‌های ونیز برای کنترل شمار گردشگران به این طرح روی آورده‌اند چراکه شمار بازدیدکنندگان در تعطیلات «ایستر» به وضعیت قبل از همه‌گیری کرونا بازگشت.

طرح رزرو سفر برای ورود به ونیز از ماه ژوئن و به طور آزمایشی به مدت شش ماه آغاز خواهد شد. این طرح به طور دائمی از ژانویه سال بعد به اجرا گذاشته می‌شود.

به گفته شهردار ونیز،‌ این شهر نخستین شهر در جهان است که چنین آزمایش دشواری در آن به اجرا گذاشته می‌شود.

طرح دریافت هزینه ورودی به شهر ونیز از زمانی که در سال ۲۰۱۸، توسط دولت به عنوان راه حلی برای کنترل ازدحام گردشگر در ونیز تایید شد هنوز به اجرا درنیامده است. ونیز در دوران پیش از شیوع کرونا، سالانه حدود ۳۰ میلیون نفر را جذب می‌کرد. این آمار با وقوع همه‌گیری کاهش یافت و با وجود بازگشت بازدیدکنندگان به این مکان، در دوران تعطیلات ایستر بود که مقام‌های این شهر متوجه نشانه‌های بازگشت آمار گردشگری به وضعیت قبلی شدند.

شهردار ونیز در توئیتر نوشت: «گردشگری در ونیز بار دیگر آغاز شده است… امروزه بسیاری از مردم دریافته‌اند که سیستم رزرو روش مناسبی برای اداره متعادل‌تر حوزه گردشگری است.»‌

این طرح بر روی مسافران یک‌روزه به اجرا گذاشته خواهد شد. این مسافران باید پیش از ورود نسبت به رزرو کردن اقدام کنند و مبلغی بین ۳ تا ۱۰ یورو را پرداخت کنند. مبلغ پرداختی به میزان شلوغی شهر در روزی که مسافران قصد بازدید از آن را دارند بستگی دارد.

افرادی که در منطقه «ونتو»‌ زندگی می‌کنند نیز باید از طریق وبسایتی که شورای شهر آماده می‌کند نسبت به رزرو کردن اقدام کنند،‌ البته این افراد از پرداخت هزینه معاف هستند.

همچنین فهرستی از موارد استثنائی همچون لزوم به ورود به شهر برای شرکت در مراسم ترحیم با ملاقات با یکی از بستگان در هفته‌های آینده اعلام خواهد شد.

کسانی که شب را در این شهر می‌مانند از پرداخت ورودی معاف خواهند شد چراکه مالیات گردشگری شامل آن‌ها می‌شود.

در راستای اجرای این طرح دروازه‌هایی به عنوان نقاط کلیدی ورود گردشگران،‌ در شهر نصب خواهد شد.

با شروع دوسالانه بینال ونیز که قدیمی‌ترین و بزرگترین جشنواره هنر جهان محسوب می‌شود،‌ ونیز در آخر این هفته وارد مرحله دیگری از ازدحام جمعیت خواهد شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سفر بدون ویزا به چین تمدید شد-پیام امروز

به نقل از یورونیوز، چین سفر بدون روادید را برای مالزی و ۱۱ کشور اروپایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *