سوله آکام فلز

آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی پوشاک؛ به زودی

بعد از بارها به تعویق افتادن ساخت شهرک صنعتی پوشاک، معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بالاخره از حل مشکلات ساخت این شهرک خبر داد.

فتحعلی محمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا،‌ از برطرف شدن مشکلات ساخت شهرک صنعتی پوشاک خبر داد و گفت: مشکل اصلی برای آغاز ساخت این شهرک، مجوزهای تغییر کاربری بود.

به گفته وی در حال حاضر مجوزها اخذ شده و بعد از انجام کارهای طراحی، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی درباره زمان ساخت شهرک صنعتی پوشاک ابراز امیدواری کرد که تا پیش از تابستان عملیات اجرایی آن آغاز شود.

آخرین بار قرار بود ساخت شهرک صنعتی پوشاک، بعد از چندین بار به تعویق افتادن، پیش از تابستان سال قبل آغاز شود که باز هم با مشکل مواجه شد.

رئیس‌جمهوری سال ۱۳۹۵ کلنگ‌زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه‌ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک، شهرک صنعتی آن را در محلی به موقعیت جغرافیایی روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رساند. شهرک تخصصی پوشاک اولین شهرکی است که بر اساس نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تأمین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می‌شود. اما در سال‌های اخیر ساخت این شهرک بارها به تعویق افتاد. برای مثال مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران هم در نیمه اول سال ۱۳۹۸ و هم در نیمه دوم آن سال وعده داد که ساخت شهرک صنعتی پوشاک آغاز شود، اما هیج کدام محقق نشد.

طبق اعلام سازمان صمت استان تهران زمین شهرک صنعتی پوشاک ۱۱۸ هکتار است که زمین صنعتی آن جدا و بخشی برای زیرساخت و  فضاهای عمومی منظور می‌شود. احتمالا حدود ۳۵۰ قطعه زمین صنعتی بین ۱۰۰۰ تا بالای ۳۰۰۰ متر ایجاد خواهد شد که متناسب با نوع فعالیت‌ در اختیار بهره‌برداران صنعتی قرار می‌گیرد. شهرک صنعتی پوشاک در شهرستان ری، تقریبا مقابل فرودگاه امام خمینی مستقر است.  

همچنین طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، علت طولانی شدن فرآیند ساخت زمین شهرک صنعتی پوشاک این بوده که این زمین قبلا برای فعالیت دیگری مجوز گرفته بود که بعداً آن فعالیت امکان‌پذیر نشد و مجدداً برای شهرک صنعتی پوشاک پیش‌بینی شد. همچنین در مسیر صدور مجوز نهایی در کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغات ایراداتی وجود داشت که برطرف شدن آنها طولانی شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تمدید قرارداد‌های اجاره بازار مسکن افزایش یافته است-پیام امروز

داود بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *