سوله آکام فلز

آلمان؛ ژرمن‌ها به دنبال جبران مافات در قطر

تیم ملی فوتبال آلمان بعد از حذف در مرحله گروهی جام جهانی روسیه به دنبال جبران مافات است.

به گزارش ایسنا، آلمان قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل توانست قدرتمندانه در سرزمین فوتبال قهرمان شود. با این حال این تیم نیز گرفتار طلسم تیم‌های قهرمان جام جهانی شد و در دوره بعد در مرحله گروهی حذف شد. قهرمان چهار دوره جام جهانی الان فقط برزیل را به عنوان تیمی پرافتخارتر بالای سر خود می‌بیند. وقتی نام آلمان را می‌شنویم یاد تلاش بی وقفه بازیکنان این تیم و البته موفقیت می‌افتیم. ژرمن‌ها هیچ‌وقت در تورنمنت‌ها حریف آسانی نبودند و همیشه به عنوان تیمی مدعی در رقابت‌های جام جهانی و یورو محسوب می‌شدند. کمتر کسی انتظار حذف این تیم در مرحله گروهی جام جهانی را داشت. شکست برابر مکزیک و کره جنوبی و پیروزی برابر سوئد باعث شد آلمان با ۳ امتیاز از این دوره از رقابت ها کنار برود. تفاضل منفی ۲ آلمان باعث شد تا این تیم پایین تر از کره جنوبی قرار گیرد.

فوتبال آلمان را می‌توان کارخانه بازیکن سازی دانست. اغراق نیست اگر ادعا کنیم این تیم توانایی اعزام چهار تیم خوب را به جام جهانی دارد و همین باعث می‌شود که سرمربی تیم، دردسر بزرگی برای انتخاب بازیکنان خود داشته باشد. در ادامه بعد از عملکرد ضعیف در جام جهانی، آلمان در یورو ۲۰۲۰ نیز با هدایت یواخیم لوو به رقابت پرداخت. آلمان به سختی توانست از گروه خود صعود کند ولی در مرحله یک هشتم نهایی برابر انگلیس با دو گل شکست خورد و از رقابت ها کنار رفت. در ادامه عملکرد ضعیف این تیم سبب شد تا فدراسیون فوتبقال آلمان بعد از سال‌ها به قطع همکاری با یواخیم لوو بپردازد. هانسی فلیک با امضای قراردادی هدایت تیم ملی آلمان را بعد از یورو ۲۰۲۰ بر عهده  گرفت و تا سال ۲۰۲۴ در تیم ملی آلمان خواهد بود.  وی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ دستیار لوو در تیم ملی بود. هانسی فلیک توانست با بایرن مونیخ قهرمان ۷ جام شود و دوران بسیار خوبی در این تیم داشت و در نهایت جای خود را به ژولین ناگلزمن داد.

ستاره 

تونی کروس

آلمان؛ ژرمن‌ها به دنبال جبران مافات در قطر

مغز متفکر تیم ملی فوتبال آلمان و رئال مادرید بیش از ۱۰۰ بازی ملی در تیم خود دارد و همه کاره آلمان در کنار ایلکای گوندوگان است. او تاکنون در ۳ دوره جام جهانی برای آلمان بازی کرده است و احتمالا در قطر آخرین حضور او در جام جهانی خواهد بود. کروس ۳۲ ساله در این فصل در رئال مادرید خوش درخشید و حالا هواداران آلمان امیدوار هستند بتواند رهبری این تیم را در جام جهانی به خوبی بر عهده داشته باشد.

سرمربی 

هانسی فلیک

آلمان؛ ژرمن‌ها به دنبال جبران مافات در قطر

این مربی ۵۷ ساله با ۷ پیروزی در ۷ بازی اول تحت هدایت خود، رکورد خوبی را به عنوان مربی ملی آلمان به نام خود ثبت کرده است. بهترین شروع قبلی توسط توسط یواخیم لوو انجام شد که در پنج بازی اول خود قبل از تساوی مقابل قبرس در سال ۲۰۰۶ پیروز شده بود. فلیک بعد از شش گانه با بایرن مونیخ در فوتبال آلمان و اروپا بلافاصله جانشین یواخیم لوو شد تا بتواند کشورش را به دوران اوج برگرداند و توانسته در این تیم نیز عملکرد خوبی داشته باشد و باید دید تیم او تا کجا در جام جهانی بالا خواهد رفت.

* تیم ملی آلمان در یک نگاه

افتخارات: چهار قهرمانی در جام جهانی و سه قهرمانی در جام ملت‌های اروپا

بهترین گلزن: میرسلاو کلوزه (۷۱ گل زده)

بیشترین بازی: لوتار ماتئوس (۱۵۰ بازی)

نحوه صعود: تیم اول گروه

عملکرد دوره قبل: حذف در مرحله گروهی

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

دریافت ۲۵ سکه از سوی متهمان پرونده فساد در فوتبال مطرح شده است-پیام امروز

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال درباره پرونده فساد در فوتبال اظهار کرد: واقعیتش این است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *