آمادگی دانش‌بنیان‌های ایرانی برای انتقال تجربه به فناوران روسی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی از شرکت‌های دانش‌بنیان برای سرعت بخشیدن به صادرات محصولات دانش بنیان ایران‌ساخت در بازار روسیه و اورآسیا به روسیه سفر کرد.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، کاظم جلالی؛ سفیر ایران در روسیه، جمعی از مسولان روسی و ایرانی، مدیران شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرینان عرصه علم و فناوری برای شرکت در همایشی که با هدف ارتقاء همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه توسعه محصولات دانش‌بنیان و فناورانه برگزار شد، به روسیه سفر کردند.

در این همایش که در مرکز تجارت روسیه (بیزینس‌راشا) برگزار شد؛ مدیران شرکت‌های دانش بنیان ایران و فناوران روسی درباره راه‌های رفع سریع موانع و افزایش چشمگیر مبادلات محصولات دانش‌بنیان با مقامات روسی گفت‌وگو کردند.

ستاری در این همایش با اشاره به اینکه در این سفر بحث صادرات شرکت‌های دانش بنیان را دنبال می‌کنیم، گفت: باید همکاری‌ها میان دو کشور برای توسعه بازار محصولات این شرکت‌ها بیشتر شود. هر دو کشور ظرفیت‌های علمی و فناورانه بالایی دارند و باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: یک نسل جدید کارآفرینی در ایران طی ۱۰ سال گذشته ایجاد شده است و شرکت‌های دانش‌بنیان به مرحله رشد و بلوغ کاملی رسیده‌اند. این شرکت‌ها در حوزه فناوری فعالیت می‌کنند و نسل جدیدی برای توسعه صادرات به روسیه و انتقال فناوری بین دو کشور محسوب می‌شوند.

ستاری همچنین بیان کرد: ارتقای کمی و کیفی شرکت‌های دانش بنیان و خلاق طی سال‌های اخیر در ایران چشم‌گیر است، شرکت‌های ایرانی در انتقال فناوری، تجارت و تولید مشترک دارو و تجهیزات پزشکی آماده همکاری با روسیه هستند.

رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین بیان کرد: رشد روزافزون تجارت بین دو کشور بسیار خوشحال کننده است. شرکت‌های دانش بنیان ایرانی می‌توانند ارتباطات ساختارمندی را برای یک همکاری بلند مدت فراهم آورند.

در این همایش طرفین توافق کردند در آینده نزدیک بازدیدهای متقابل کارشناسان و شرکت‌های ایرانی را برای آشنایی با تولید و قوانین انجام آزمایشات بالینی و ثبت داروهای مصرفی پزشکی در دو کشور برگزار کنند.

در این سفر مدیران شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه‌های فناورانه‌ای چون ارتباطات و اطلاعات، زیست‌فناوری، دارو و تجهیزات پزشکی، صنایع خلاق اقتصاد دیجیتال و کشاورزی؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را همراهی کردند تا از این طریق بتوانند بازار محصولات خود در این کشور را توسعه دهند.

بنابر اعلام مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این سفر همچنین دارایی رییس سازمان غذا و دارو، نیکنام معاون بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی، کرمی دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق، مصطفی قانعی دبیرستاد توسعه زیست فناوری، مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین‌الملل علم و فناوری معاونت علمی و فناوری، شاهمیرزایی معاون وزیر نفت، قنبرپور رییس منطقه آزاد پیام، ستاری را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

وزیر علوم رای خود را به صندوق انداخت-پیام امروز

محمدعلی زلفی‌گل با حضور در شعبه اخذ رای مسجد امام حسن مجتبی(ع) در چهاردهمین دوره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *