سوله آکام فلز

آمادگی دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از کشور/اعلام شرایط انتقال

سرپرست اداره کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های کشور آمادگی پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، گفت: دانشجویان ایرانی رشته‌های غیر پزشکی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور جهت انتقال به دانشگاه‌های کشور می‌توانند به سامانه سجاد مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل دانشور ضمن بیان این مطلب گفت: کلیه دانشجویان رشته‌های غیر پزشکی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور با داشتن شرایط عمومی و اختصاصی انتقال که در آیین‌نامه ذکر شده است می‌توانند نسبت به ادامه تحصیل خود در دانشگاه‌های داخل درخواست انتقالی دهند.

دکتر دانشور بیان کرد: با عنایت به حاکم شدن شرایط متلاطم اقتصادی در سطح دنیا و بالطبع تاثیرگذاری آن بر روی ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، وزارت علوم تحقیقات و فناوری در راستای حمایت از این دانشجویان و کاهش اضطراب و نگرانی خانواده‌های آن‌ها آمادگی دارد تا شرایط ادامه تحصیل آن‌ها را در کشور مهیا سازد.

سرپرست اداره کل امور دانشجویان داخل ادامه داد: حداقل زمان اقامت دانشجویان در کشور مبدا در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای به مدت یک نیم سال و در مقطع دکتری تخصصی به مدت دو نیم‌سال تحصیلی الزامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، وی در خصوص نحوه ارائه تقاضا توسط دانشجویان تصریح کرد: کلیه متقاضیان انتقال صرفا از طریق سامانه جامع امور دانشجویان «سجاد» به آدرس «portal. Saorg.ir» ، می‌توانند نسبت به ثبت درخواست انتقال خود اقدام نمایند. پس از آن فرایند اعتبار دانشگاه مبداء و مدارک تحصیلی دانشجو در کشور مبداء توسط اداره کل امور دانش‌آموختگان‌ مورد بررسی قرار گرفته و در صورت احراز شرایط آیین‌نامه از طریق دبیرخانه درخواست‌ها به دانشگاه‌های پیشنهادی ارسال می‌شود، در پایان نیز درخواست‌ها در شورای انتقال بررسی و نتیجه نهایی توسط شورا تعیین می‌شود.

دکتر دانشور افزود: دبیرخانه شورای انتقال سازمان امور دانشجویان طی سال‌های گذشته با بسیاری از پرونده‌های ارسالی دانشجویان که شرایط آیین‌نامه را داشته‌اند موافقت کرده است به عنوان مثال در سال ۹۵ شورا با ۲۱۹ پرونده، در سال ۹۶ با ۱۶۳ ، در سال ۹۷ با ۱۸۶ ، در سال ۹۸ با ۱۷۹ ، در سال ۹۹ با ۷۹ و در سال ۱۴۰۰ با ۸۱ پرونده جهت ادامه تحصیل دانشجویان در ایران موافقت کرده است.

 وی در خصوص زمان ارائه درخواست انتقال به داخل اظهار کرد: بنابراین دانشجویان در تمام طول سال با وجود شرایط آیین‌نامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به دانشگاه‌های آموزش عالی کشور می‌توانند به سامانه سجاد مراجعه کرد و درخواست انتقال خود را ثبت کنند.

مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با تاکید بر اینکه تلاش بر این است که هر جوان ایرانی که برای کسب علم و دانش پیشگام شده و در فرایند تحصیل دچار مشکل شده است با اولویت رسیدگی شود از همه جوانانی که در حین تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور متحمل مشکلاتی شده‌اند که ادامه تحصیل آن ها را با موانعی رو به‌رو کرده است بدانند که سازمان امور دانشجویان با تمام توان و ظرفیت قانونی پشتیبان آنها است چرا که اعتقاد داریم این جوانان فرزندان ما هستند و برای ساختن بنای عظیم تمدن اسلامی باید ظرفیت‌های این دانشجویان هم مورد توجه و حمایت جدی قرار گیرد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

ثبت‌نام بیش از ۸ هزار داوطلب در دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۳-پیام امروز

علیرضا کریمیان گفت: ثبت‌نام و انتخاب رشته دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *