آموزش زبان فارسی در چچن

در راستای توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری چچن، زبان فارسی و ایرانشناسی در دانشگاه دولتی چچن آموزش داده می‌شود. ‌

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، کاظم جلالی، سفیر و مسعود احمدوند، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه ضمن بازدید از دانشگاه دولتی چچن با سعیدوف، رئیس این دانشگاه دیدار و درباره همکاری‌های علمی و تبادل استاد و دانشجو به تبادل نظر و گفت‌وگو پرداختند.

در این دیدار از بخش‌های مختلف دانشکده پزشکی و نحوه آموزش نظری و بالینی آن و مجموعه خوابگاهی دانشجویان خارجی دانشگاه دولتی چچن بازدید شد.

در ادامه، مسئولان دانشگاه دولتی چچن برنامه‌ها و دستاوردهای این دانشگاه در حوزه علوم و فناوری مربوط به توسعه کشاورزی، کنترل گازهای گلخانه‌ای و گازهای کربن را تشریح کردند.

همچنین، طرفین توافق کردند زمینه‌های لازم برای تبادل دانشجو و برگزاری نشست سالانه بین مورخان و اساتید دانشگاه‌های ایران و چچن در گروزنی و ایران فراهم شود.

با توجه به آموزش زبان‌های مختلف در این دانشگاه، راه‌اندازی رشته زبان فارسی و ایرانشناسی نیز در این جلسه پیشنهاد داده و مقرر شد پس از بررسی‌های لازم زمینه‌های این کار فراهم شود.

 انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سفر بدون ویزا به چین تمدید شد-پیام امروز

به نقل از یورونیوز، چین سفر بدون روادید را برای مالزی و ۱۱ کشور اروپایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *