سوله آکام فلز

اتمام لوله‌گذاری پروژه جمع‌آوری و هدایت آبهای سطحی سرشاخه اکباتان

مدیرعامل شرکت خاکریزآب، از اتمام عملیات لوله گذاری در پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی سرشاخه اکباتان و آغاز عملیات اجرایی قطعه ۳ بخش تونلی این پروژه خبر داد.

به گزارش ایسنا، سید عبدالمهدی حسینی ضمن اعلام این خبر افزود: یکی از اقدامات در حال اجرای شرکت خاکریز آب ، پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی سرشاخه اکباتان است که شامل ۲ بخش تونلی و لوله گذاری جمعا به طول ۱۷۰۰ متر می باشد.

وی با یادآوری اینکه بخش لوله گذاری پروژه به صورت ترانشه باز اجرا می شود، از وجود ۱۸ نقطه معارض تاسیساتی شامل شبکه کابل های برق فشار قوی و مخابرات، لوله های گاز پر فشار و شبکه توزیع آب شهری به عنوان یکی از مهمترین موانع اجرایی پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی سرشاخه اکباتان نام برد و خاطرنشان کرد: بهمن ماه سال گذشته تلاش برای جابجایی و معارضات تاسیساتی پس از ماه ها پیگیری و تعامل با شرکت های خدماتی به ثمر نشست و عملیات اجرایی این مقطع ۵۰۰ متری ضمن رفع کلیه نقاط انفصال ایجاد شده در مسیر لوله گذاری به سرانجام رسید.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب با اعلام آغاز عملیات اجرایی قطعه سوم بخش تونلی پروژه به طول حدود ۴۰۰ متر، از به نتیجه رسیدن مجموعه اقدامات حفاری و حفاظت سازه شفت ورودی، منهول ها و میله‌های دسترسی به گالری تونل اصلی ظرف مدت زمان ۲ ماه ( تا نیمه اول فروردین امسال ) خبر داد.

به گفته حسینی، حفاری گالری پیشرو نیز در تمام طول قطعه سوم بخش تونلی به سرانجام رسیده و متعاقبا افزایش سطح مقطع حفاری به مقطع نهایی تونل وارد فاز اجرایی شده است؛  مرحله‌ای که طی آن انجام دقیق حفاظت موقت تونل به علت خاک نیمه پایدار مسیر بسیار حائز اهمیت است. 

بنا براعلام پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، گفتنی است پیشرفت عملیات افزایش مقطع و حفاظت تونل فوق به مرز ۵۰ درصد رسیده و پیش بینی می شود این مرحله از عملیات اجرایی در صورت تامین منابع مالی تا نیمه خرداد ماه سال جاری نهایی شود. لاینینگ یا بتن ریزی نهایی سقف و دیواره‌های تونل مرحله بعدی عملیات اجرایی به شمار می‌آید.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

پایتخت آماده برگزاری تشییع با شکوه پیکر مطهر شهدای خدمت است-پیام امروز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، علیرضا فخاری در ستاد برگزاری مراسم تشییع ابدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *