سوله آکام فلز

اثرات افزایش قیمت گندم بر صنعت شیرینی و شکلات

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوییت، شیرینی و شکلات ایران درباره اثرات افزایش قیمت گندم صنف و صنعت بر صنعت شیرینی و شکلات گفت: شیرینی و شکلات یک کالای لوکس است و در سبد مصرفی نیست، بنابراین با کاهش قدرت خرید مردم و افزایش قیمت کم کم به حاشیه می‌رود.

به گزارش ایسنا، در  روزهای اخیر گزارش‌هایی از افزایش قیمت گندم صنف و صنعت به حدود ۱۲ هزار تومان منتشر شده است. در این رابطه جمشید مغازه‌ای با بیان اینکه تاثیر افزایش قیمت گندم صنف و صنعت بر صنعت شیرینی و شکلات بسیار مخرب است، اظهار کرد: اگر قیمت گندم ۱۲ هزار تومان باشد قیمت آرد صنف و صنعت، با افزایش تقریبا دو برابری، حدود ۲۰ هزار تومان تمام می‌شود و تولیدکنندگان را در تنگنا و مشکل قرار می‌دهد.

به گفته وی ماه مشابه سال گذشته قیمت گندم کیلویی ۲۷۰۰ تومان بود، اما در طول سال به بیش از ۵۰۰۰ تومان رسید.

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوییت، شیرینی و شکلات ایران با بیان اینکه کل صنف و صنعت تحت تاثیر این افزایش قیمت قرار می‌گیرد، اظهار کرد: تاثیر افزایش قیمت بر قیمت شیرینی و شکلات بسته به میزان استفاده از آرد متفاوت است. مثلا در کالاهای آردی ۶۰ تا ۷۰ درصد از آرد استفاده می‌شود.

البته به گفته وی آرد تنها مشکل تولیدکنندگان نیست، بلکه تامین روغن و شکر نیز با مشکل مواجه است. از طرف دیگر تولیدکنندگان از سوی سازمان حمایت در تنگنا هستند که قیمت‌ها افزایش پیدا نکند.

مغازه‌ای گفت: قیمت روغن در بازار آزاد سه برابر قیمت مصوب بوده و قیمت هر کارتن ۱۶ کیلویی به ۶۰۰ هزار تومان رسیده است؛ بنابراین وعده‌های وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تامین این محصولات به جایی نرسیده است.

به گفته دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوییت، شیرینی و شکلات، هزینه انرژی و مواد اولیه تحت نظارت دولت حدود دو برابر شده که بر قیمت سایر مواد اولیه و همچنین محصول نهایی اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

فیلم «آنیتا، گمشده در اخبار» واجد شرایط حضور در رقابت اسکار شد-پیام امروز

مستند-انیمیشن کوتاه «آنیتا، گمشده در اخبار» در چهل و هشتمین جشنواره فیلم کلیولند جایزه بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *