سوله آکام فلز

اثربخشی واکسن در کاهش مرگ‌های کرونایی / اهمیت تهویه مناسب و استفاده از ماسک در مدارس

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران بر لزوم پیگیری تهویه مناسب و استفاده از ماسک برای مدارس از سوی مسوولان آموزش و پرورش تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: هر چه می گذرد به نظر می رسد در سیر نزولی آمار کرونا قرار داریم. وقتی مراجعین سرپایی کاهش پیدا می کند یعنی در روزهای آینده باید شاهد کاهش سایر آمار باشیم.

وی افزود: امسال مخاطرات سفرهای نوروزی به نظر می رسد به حداقل خود رسیده و کاهش آمار مرگ و میر نشان دهنده اثربخشی واکسن است و حاکی از این است که دوز سوم اثربخشی خوبی در کاهش آمار مرگ و میر داشته است. استان تهران به نسبت کل کشور در تزریق دوز سوم وضعیت خوبی دارد اما سیر تزریق دوز سوم در تهران کند شده است. البته بخشی از آن به دلیل قرارگیری در ماه مبارک رمضان است ولی نیاز است که برنامه ریزی و فرهنگ سازی برای ترغیب شهروندان جهت تزریق دوز سوم با جدیت دنبال شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص شکل گیری سوش های جدید کروناویروس گفت: در حال حاضر سوش های جدید مورد رصد قرار گرفته اند اما چون تعداد آن ها اندک است فعلا تنها رصد آن ها دنبال می شود لذا نباید زیاد موجب نگرانی در مردم شویم.

وی تأکید کرد: البته کماکان باید کرونا جدی گرفته شود؛ چرا که ممکن است هر لحظه شرایط پایدار فعلی از بین برود. در مورد مدارس نیز درخواست من از روسای آموزش و پرورش استان این است که تهویه مدارس که در کاهش خطر بسیار موثر است و همچنین استفاده از ماسک به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

زالی ادامه داد: نکته دیگری که کمی نگرانی ایجاد کرده این است که ممکن است با گذشت زمان در رعایت شیوه نامه های بهداشتی شاهد ایجاد افت باشیم. بر همین اساس باید بازدیدهای میدانی در مدارس افزایش پیدا کند. زمانی رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران از سوی اصناف به ۸۰ درصد رسیده بود؛ در حالی که در حال حاضر به حدود ۵۰ درصد رسیده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

رهایی ۶۱۳ نفر از قصاص در سال گذشته-پیام امروز

۱۸:۰۱ – ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۱۸:۰۱ – ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ حجت‌الاسلام صادقی رئیس مرکز توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *