سوله آکام فلز

اخذ شناسه یکتا موجب حمایت از تولید واقعی و جلوگیری از اقتصاد زیرزمینی می‌شود-پیام امروز


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی:

محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره تاثیر اجباری شدن اخذ شناسه یکتا برای فعالان اقتصادی به منظور بهبود روند فعالیت‌های اقتصادی کشور گفت: در قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار همان شناسه‌ای که سامانه جامع به فرد متقاضی مجوز اعطا می‌کند را به‌عنوان مجوز محسوب می‌کنیم.

وی بیان کرد: در قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار قید شده که ماموران اماکن، ماموران امنیتی و دستگاه‌های نظارتی در مراجعه به کسب و کار چیزی جز شناسه یکتای فعال اقتصادی را نمی‌توانند از آنها درخواست کنند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس توضیح داد: شناسه یکتا عملا نوعی نظم‌بخشی به مجوز‌ها است و همه چیز را هم تسهیل می‌کند و هم به آن نظم می‌دهد. 
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: دولت به‌دنبال این است که تمامی فعالان اقتصادی که مجوز کاغذی دارند را شناسایی و برای آنها شناسه یکتا صادر کند تا تمام مشاغل مجوز‌های الکترونیکی و برخط داشته باشند.

زنگنه در ادامه با بیان اینکه داشتن شناسه یکتا برای فعالان اقتصادی به اندازه داشتن کد ملی دارای اهمیت است، افزود: شناسه یکتا منحصر به هر فعالیتی است و امکان نظارت از سوی دولت و ارگان‌ها مربوطه بر هر فعالیت اقتصادی را فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: گرفتن شناسه یکتا در مرحله اول جلوی قاچاق و اقتصاد زیرزمینی را نمی‌گیرد و برای مبارزه با قاچاق کالا باید شناسه‌های کالایی را ضروری کرد.

وی ادامه داد: گرفتن شناسه یکتا نظم‌بخشی به اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار است در واقع این شیوه برای نظم‌بخشی به بازار است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: هر چیزی که باعث شود بانک‌های اطلاعاتی ما را تقویت و ارتقا دهد قطعا برای تصمیم‌گیران و کسانی که می‌خواهند مدیریت کلان حوزه اقتصاد را داشته باشند موثر است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: گرفتن شناسه یکتا برای فعالان اقتصادی هم به نفع مردم و هم به نفع بنگاه‌های اقتصادی است.


Source link

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

نوسازی ۲۷۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در کشور آغاز شد                 -پیام امروز

محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *