سوله آکام فلز

ارزیابی شاخص‌های شهر دوستدار کودک در ۹ محله تهران

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران از آغاز مطالعه ارزیابی شاخص‌های شهر دوستدار کودک در ۹ محله شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی امیری با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مصوبات شورای شهر الزام شهرداری در تبدیل پایتخت به شهر دوستدار کودک است، اظهار کرد: حدود ۱۳ سال است که از تصویب لایحه شهر دوستدار کودک در شورای شهر می گذرد. در آن زمان اداره کل آموزش های شهروندی به عنوان دبیرخانه اجرای این مصوبه انتخاب شد و بعد از آن نیز برنامه عملیاتی متناسب با این مصوبه به تایید شورای شهر تهران رسید.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با اشاره به اینکه این اداره کل موظف به تهیه برنامه عملیاتی شهر دوستدار کودک شد، ادامه داد: این برنامه در نهایت به تصویب شورای شهر رسید و به شهرداری تهران نیز ابلاغ شد.  

وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه شهر دوستدار کودک ملزم به پیگیری نحوه اجرای برنامه عملیاتی این مصوبه در طول یک دهه اخیر بوده است، بیان کرد: چند سال دبیرخانه غیر فعال بود که در دوره جدید دوباره دبیرخانه شهر دوستدار کودک فعالیت خود را از سر گرفت، هر چند در ایام کرونا جلسات کمتری در این حوزه برگزار شده است.

امیری با بیان اینکه در دبیرخانه شهر دوستدار کودک سازمان های ذی نفع مانند آموزش و پرورش، اعضای شورای شهر و نمایندگان شهرداری تهران  حضور دارند و در جلساتی که برگزار می شود، مباحث مختلف این حوزه را بررسی می کنند، یادآور شد: یکی از اقدامات خوبی که در رابطه با این مصوبه برنامه ریزی شده است، ارزیابی محلات مختلف در راستای شهر دوستدار کودک است. شهر تهران آنقدر بزرگ است که نمی توان ادعا کرد که طی یک برنامه واحد یک ساله و دوساله بتوان این مصوبه را به طور کامل اجرایی کرد.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران افزود: برخی از محله‌های تهران از نظر وسعت، تنوع قومیت و جمعیت با شهرستان ها برابری می کنند و در این راستا محلات را هدف قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته برای ۱۳ محله شهر تهران برنامه عملیاتی  و ارزیابی شاخص های شهر دوستدار کودک تهیه و ابلاغ شده است، تاکید کرد: در سال جاری نیز پروژه مطالعاتی ۹ محله در ۹ منطقه با هدف ارزیابی شاخص های شهر دوستدار کودک در حال انجام است.

امیری در ادامه گفت: همچنین یک سامانه خود ارزیابی راه اندازی شده است که وضعیت دوستدار کودک بودن محله های شهر تهران را بررسی می کند.

وی با بیان اینکه در کنار اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری، برنامه هایی نیز اجرایی شده است، افزود: راه اندازی بوستان های مادر و کودک، برگزاری جشنواره های مختلف مانند جشنواره اسباب بازی ها، راه اندازی اتاق مادر و کودک در مترو، ترمینال ها و … در حال انجام است.

بر اساس گزارش سایت شهر تهران، مدیرکل آموزش های شهروندی شهردار تهران با اشاره به اینکه نگاه ما در شهر تهران، محوریت خانواده‌ها در حوزه شهر دوستدار کودک است، خاطرنشان کرد: در جشنواره اسباب بازی ها، اقدام به تولید اسباب بازی هایی کرده ایم که کودک در کنار خانواده بتواند از آن استفاده کند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

شهادت؛ بالاترین عزت از سوی پروردگار-پیام امروز

سردار احمدرضا رادان در حاشیه برگزاری مراسم دومین مرحله اعزام خانواده‌های معظم شهدای انتظامی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *