سوله آکام فلز

اعطای جایزه معتبر بین‌المللی در حوزه مهندسی و مدیریت منابع آب به استاد دانشگاه تهران

جایزه معتبر بین‌المللی Julian Hinds در سال ۲۰۲۲ به دکتر محمد کارآموز، استاد دانشکده مهندسی عمران دانشکدگان فنی دانشگاه تهران اعطا شد.

به گزارش ایسنا، جایزه معتبر Julian Hinds به دلیل مشارکت برجسته در زمینه‌های هیدرولوژی، هیدرولیک، آبیاری و زهکشی، برنامه‌ریزی و مدیریت، نیروگاه‌های برق‌آبی و بهره‌برداری از مخازن، مطالعات سیل، خشکسالی و تغییرات آب و هوایی در طی یک دوره ۳۶ ساله تدریس، تحقیق، مشاوره و راهبری، به دکتر محمد کارآموز اعطا شده است.

جایزه ویژه و معتبر علمی Julian Hinds به یادبود شاخص‌ترین مهندس آب ایالات متحده که تونل Aqueduct انتقال آب از رودخانه کلورادو به کالیفرنیا را طراحی، برنامه‌ریزی و اجرا کرده است، بالاترین افتخار علمی در زمینه مهندسی و مدیریت منابع آب محسوب می‌شود که به صورت سالانه توسط جامعه مهندسین عمران ایالات متحده (ASCE) به نویسنده یا نویسنده‌های مقاله‌ای اعطا می‌شود که ارزنده‌ترین مشارکت را در زمینه توسعه منابع آب مانند پروژه‌های چند منظوره آبیاری، کنترل سیلاب، آب شهری و صنعتی و برق-آبی داشته‌اند.

اعطای این جایزه می‌تواند بخاطر عملکرد قابل توجه، سال‌های متمادی خدمت ممتاز، یا اقدامات خاص و متمایز علمی در جهت پیشرفت مهندسی و مدیریت منابع آب صورت گیرد.

دکتر محمد کارآموز، استاد دانشکدگان فنی دانشگاه تهران دارای سابقه‌ای طولانی در زمینه مهندسی منابع آب و مشارکت قابل توجهی در قالب تحقیق، تدریس، راهنمایی دانشجویان، مشاوره خصوصی و انتشارات علمی در زمینه‌های هیدرولوژی، هیدرولیک و منابع آب است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر کارآموز محقق اصلی بیش از ۳۰ پروژه بزرگ بین‌المللی در زمینه‌های هیدرولیک (سیلاب‌دشت، مخازن / سدها، نیروگاه‌های آبی)، برنامه‌ریزی هیدرولوژیکی و منابع آب در مناطق خشک و نیمه خشک خاورمیانه از جمله ایران بوده و دارای بیش از ۶۳۰۰ استناد در مقالات علمی با شاخص H-Index قابل توجه ۴۳ بر طبق گوگل اسکالر و همچنین دارای بیش از ۲۲۰۰ استناد بر اساس پایگاه Web of Science است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

فیلم «آنیتا، گمشده در اخبار» واجد شرایط حضور در رقابت اسکار شد-پیام امروز

مستند-انیمیشن کوتاه «آنیتا، گمشده در اخبار» در چهل و هشتمین جشنواره فیلم کلیولند جایزه بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *