سوله آکام فلز

اعظمی: انتظار همکاری بیشتری از نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان دارم

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به لغو ممنوعیت صادرات چهار محصول کشاورزی از منتفی شدن استیضاح وزیر جهاد خبر داد و ادعای نماینده پنج شهرستان جنوبی را در زمینه استیضاح وزیر جهاد کشاورزی تکذیب کرد.

ذبیح الله اعظمی در گفت‌وگو با ایسنا، به انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر استیضاح چند مرتبه وزیر جهاد کشاورزی توسط نماینده جیرفت و عنبرآباد گفت: این ادعا کذب بوده چرا که اینجانب تنها طی ۲ مرحله استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را کلید زدم؛ اولین بار، استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در زمینه طرح واردات سیب زمینی به کشور بود؛ در حالی که کشاورزان جنوب کرمان در حال برداشت محصول سیب زمینی طرح استمرار بودند، بعضی دنبال واردات سیب زمینی بودند که با طرح استیضاح وزیر این موضوع(واردات سیب زمینی) منتفی شد و اینجانب هم موضوع را ادامه ندادم.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی دومین مرحله استیضاح را در زمینه ممنوعیت صادرات چهار محصول کشاورزی در روز سه‌شنبه(۳۰ فروردین) عنوان کرد و گفت: در این زمینه آقای شکرالهی، نماینده دیگر استان کرمان طرح استیضاح وزیر را امضا نکردند و طبق شنیده‌ها برای وزیر و معاون وزیر پیامکی مبنی بر امضا نکردن طرح استیضاح ارسال کردند؛ در حالی که آقای حسن‌پور نماینده سیرجان و بردسیر و اغلب نمایندگان استان خوزستان بویژه دکتر  آوایی نماینده دزفول طرح استیضاح را امضا و نهایت همکاری را کردند و این موضوع را حق کشاورزان دانستند ولی در این بین آقای شکرالهی نماینده مردم پنج شهرستان جنوب کرمان(نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه گنج و فاریاب)، بنده را همراهی نکردند که غیر قابل انتظار بود.

اعظمی گفت: با توجه به لغو ممنوعیت صادرات چهار محصول کشاورزی، این بار نیز استیضاح وزیر جهاد منتفی شد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد و نایب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی دوست و همکار دانشگاهی بنده است، گفت: منافع کشاورزان محروم و بی‌دفاع کشور را هرگز به دوستی با وزیر عوض نمی‌کنم و این موضوع را به شخص وزیر هم گفتم. استیضاح هم جزیی از وظایف و اختیارات قانونی نمایندگان مجلس برای گرفتن حق مردم است.

اعظمی در پایان با بیان اینکه اوج برداشت گوجه فرنگی در حوزه انتخابیه آقای شکرالهی در جریان بوده و باعث ورشکستگی تولیدکنندگان می‌شد، گفت: انتظار همکاری بیشتر از ایشان بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

پویش «همه عزاداریم» دانش آموزان در پی شهادت رئیس‌جمهور راه اندازی شد-پیام امروز

در پی بروز حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهوری و هیئت همراه و عروج شهادت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *