سوله آکام فلز

انتظار یک ناشر از دولت‌مردان

یک ناشر به بیان انتظاراتش از دولت‌مردان درخصوص برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌پردازد و در عین حال از انگیزه‌ دیده شدن نشر خود به عنوان یک نشر شهرستانی در این رویداد می‌گوید.

شهرام فروغی‌مهر، مدیر نشر هرمز در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص حضور این نشر در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و همچنین انتظارات خود از این رویداد، در حالی که بخش حضوری آن پس از دوسال مجددا برگزار می‌شود، اظهار کرد: ما در هر دو بخش نمایشگاه امسال حضور داریم. اما با توجه به این‌که در این دو سال همه ما با رنج و سختی مسئله کرونا درگیر بودیم و از این رو ضرر و زیان زیادی بابت برگزار نشدن نمایشگاه‌ها و ارتباطاتی که باید با مخاطبان باشد به کتابفروشان، ناشران و حتی صاحبان آثار وارد شد، توقع می‌رود که نمایشگاه به شکل خیلی خوبی برگزار شود؛ از جهت امکانات و شرایطی که باید برای مردم فراهم باشد تا بتوانند با خرید از نمایشگاه امسال، این دو سال را جبران و حضور پیدا کنند.

او ادامه داد: همچنین اگر امکانش باشد تخفیف‌ها یا امکاناتی برای ناشران در نظر بگیرند تا آن‌ها بتوانند آن را به مردم و صاحبان آثار ارائه کنند و از این طریق، خرید کتاب افزایش پیدا کند. این‌ها در دست دولت است؛ اگر این امکانات را فراهم و این کمک را به ما کنند، شاهد افزایش فروش(خرید) کتاب در نمایشگاه امسال خواهیم بود. تا این دو سال که هم ما ضرر کردیم و هم مردم شرایط حضور نداشتند، به شکلی جبران شود.

فروغی‌مهر همچنین درخصوص این‌که با توجه به برگزاری نمایشگاه مجازی، چه انگیزه‌ای وجود دارد تا ناشران، به ویژه ناشران شهرستانی دردسرهای نمایشگاه حضوری را بپذیرند، بیان کرد: دلیل اصلی که باعث می‌شود پیگیر نمایشگاه حضوری باشم، این است که نشر به‌عنوان یک نشر شهرستانی که فعالیت‌های خوبی دارد، دیده شود و غرفه داشته باشد. علاوه‌بر این، شاعران و نویسندگانی که با ما در ارتباطند، آن‌جا حضور پیدا کنند و مخاطبان ما این فعالیت‌ها را ببینند و با آن‌ها بیشتر آشنا شوند. برای همین این حضور را به فال نیک می‌گیریم.

این ناشر افزود: شاعران و نویسندگانی که از سراسر ایران با ما در ارتباطند و کتاب‌های‌شان را در سال‌های اخیر منتشر کرده‌ایم، می‌توانند در نمایشگاه حضوری حضور پیدا کنند و این ارزش زیادی دارد که ما در این رویداد حضور پیدا کنیم.

ناشر آثار یارمحمد اسدپور(شاعر فقید) همچنین درخصوص وجود کتاب‌های این چهره در سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران گفت: مجموعه کامل اشعار ایشان که در حدود ۴۲۰ صفحه است و زیر نظر خودشان بررسی شده، همراه با چند دفتر دیگر در غرفه نشر هرمز عرضه می‌شود. بعضی اشعار در کتاب‌های مختلف تکراری بودند که آن‌ها را کنار گذاشتیم. خیلی از اشعار قدیمی را خودشان ویرایش کردند و با شکل جدید چاپ کرده‌ایم. اشعار جدیدی را هم در اختیار ما گذاشتند که در مجموعه آورده‌ایم.

شهرام فروغی‌مهر در پایان بیان کرد: چاپ دوم مجموعه شعری از استاد هرمز علیپور نیز به نام «به سایه» که در انتظار آمدن مجوز آن هستیم، اگر مجوز دریافت کند، در غرفه نشر هرمز عرضه خواهد شد.  

سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت در محل مصلای امام خمینی(ره) به دو شکل حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

عالیشاه غایب پرسپولیس در بازی با آلومینیوم در جام حذفی-پیام امروز

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی باید در جام حذفی به مصاف تیم فوتبال آلومینیوم اراک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *