سوله آکام فلز

انعقاد قراردادهای ۱۰۰۸ میلیارد تومانی وزارت نفت با همکاری وزارت علوم

در جلسه مشترک بین وزیر نفت و وزیر علوم، قراردادهایی به ارزش ۱۰۰۸ میلیارد تومان برای فعال‌سازی طرح‌های کلان وزارت نفت با همکاری دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، منعقد شد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه که دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه معاونین پژوهشی، اداری مالی و مدیریت منابع، نوآوری و فناوری و همچنین روسا و معاونین دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، صنعتی شریف، علم و صنعت شهید بهشتی، تربیت مدرس و رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی و همچنین علاوه بر وزیر نفت، معاون پژوهشی و مهندسی وزارت نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مسئولین پژوهش و فناوری شرکت‌های تابعه حضور داشتند، در خصوص همکاری‌های متقابل بین دو وزارتخانه بحث و تبادل نظر شد.

بر اساس این گزارش، فعال‌سازی طرح‌های کلان وزارت نفت با همکاری دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم با رویکرد جدید در ۲۲ میدان که با همکاری ۱۳ دانشگاه منعقد شده است از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود. ارزش این قراردادها ۱۰۰۸ میلیارد تومان، معادل ۵۵ میلیون یورو است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، همچنین تشکیل کمیته مشترک بین دو وزارتخانه نفت و علوم با نمایندگی دکتر صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم و دکتر زیدی‌فرد معاون امور مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت؛ احصا و انعکاس نیازهای وزارت نفت در سامانه “نان”؛ توجه ویژه به استخراج و تولید هلیوم در مقیاس‌های مختلف از مخازن گاز میدان پارس جنوبی و همکاری وزارت نفت و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی برای تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

یورو ۲۰۲۴ پایان عصر درخشان تونی کروس در جهان فوتبال-پیام امروز

تونی کروس با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد: پس از پایان رقابت‌های یورو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *