سوله آکام فلز

ایجاد بانک مرجع DNA مورد نیاز خدمه پروازی

سازمان پزشکی قانونی کشور از همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری برای تشکیل بانک DNA خدمه پروازی خبر داد.

به گزارش ایسنا به منظور گسترش ارتباطات علمی و در راستای افزایش تعاملات دو دستگاه، تفاهمنامه همکاری بین سازمان پزشکی قانونی کشور و سازمان هواپیمایی کشوری به امضا رسید.

هدف از امضای این تفاهمنامه گسترش ارتباطات علمی، هم افزایی و همفکری، تبادل دانش و تجربیات و همکاری های اجرایی برای توسعه فناوری ها و دستیابی به نوآوری و بسترسازی برای تولید دانش ذکر شده است.

بهره مندی و استفاده متقابل از توانمندی های علمی، تخصصی و تجربی هر دستگاه در زمینه افزایش ایمنی پرواز، پیشگیری از سوانح و حوادث هوایی و مدیریت بحران در سوانح و حوادث هوایی در جهت ارائه خدمات شایسته و موثر و همچنین همکاری های دو جانبه آموزشی و پژوهشی بین دو سازمان از دیگر اهداف این تفاهمنامه است.

بر اساس این گزارش، همکاری در خصوص انجام آزمایشات آنی خدمه پرواز در راستای ایمنی پرواز، همکاری برای ایجاد بانک مرجع DNA مورد نیاز خدمه پروازی، هماهنگی و اعلام بلافاصله حوادث و سوانح که نیاز به حضور پزشکی قانونی دارد، همکاری در جهت دریافت و ارسال نمونه های ژنتیک بستگان فوت شده سوانح داخلی و خارجی و همکاری های دو جانبه آموزشی و پژوهشی از جمله مفاد و تعهدات تفاهمنامه مشترک است.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، گفتنی است این تفاهمنامه که به امضای دکتر عباس مسجدی آرانی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور و خلبان محمد محمدی بخش رییس سازمان هواپیمایی کشور رسیده، روز یکشنبه ۲۸ فروردین با حضور مدیرکل امور تشریح و بررسی جرم سازمان پزشکی قانونی کشور (نماینده پزشکی قانونی) و  مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری(نماینده سازمان هواپیمایی) بین دو سازمان مبادله شد.

لازم به ذکر است مدت اعتبار این تفاهم‌نامه پنج سال است که با توافق طرفین قابل تمدید است.

انتهای پیام 

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعمال محدودیت‌های ترافیکی از ۴صبح چهارشنبه در تهران-پیام امروز

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور؛ رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تمهیدات ترافیکی برگزاری مراسم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *