سوله آکام فلز

ایران او را از یاد نخواهد برد

رضا داوری اردکانی در پیامی برای درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن نوشته است: «او به همه سفارش می‌کرد که ایران را از یاد نبرند. اکنون که او روی در نقاب خاک کشیده‌،‌ روح بلندش اطمینان داشته‌باشد که ایران هم او را از یاد نخواهد برد».

به گزارش ایسنا،‌ متن پیام تسلیت این استاد فلسفه برای درگذشت اسلامی ندوشن، نویسنده و استاد ادبیات به این شرح است:

«هوالباقی

درگذشت استاد دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن ضایعه‌ای بزرگ برای ادب و فرهنگ ایران و داغی بر دل همه ایران‌دوستان است. او که نویسنده و شاعر و ادیب بود این صفات و فضایل را با آزادگی و نجابت و ایران‌دوستی توأم کرده‌بود و به همه سفارش می‌کرد که ایران را از یاد نبرند. اکنون که او روی در نقاب خاک کشیده‌است،‌ روح بلندش اطمینان داشته‌باشد که ایران هم او را از یاد نخواهد برد. این ضایعه را به همه اهل فرهنگ و ادب ایران و به‌خصوص به همسر گرامی‌شان استاد دکتر شیرین بیانی و همه بازماندگان و بستگان ایشان تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای او طلب مغفرت و رحمت می‌کنم».

محمدعلی اسلامی ندوشن، نویسنده و چهره فرهنگی پیشکسوت، پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در ۹۷ سالگی در کانادا از دنیا رفت. او دانش‌آموخته حقوق بین‌الملل از فرانسه و از استادان پیشین دانشگاه تهران بود، که علاوه‌بر درس‌های حقوقی، به تدریس نقد ادبی، سخن‌سنجی و ادبیات تطبیقی نیز می‌پرداخت.

«ماجرای‌ پایان‌ناپذیر حافظ»، «چهار سخنگوی‌ وجدان‌ ایران»، «تأمّل‌ در حافظ»، «زندگی‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه»، «داستان‌ داستان‌ها»، «سرو سایه‌فکن»، «ایران‌ و جهان‌ از نگاه‌ شاهنامه»، «نامه‌ نامور» و «ایران را از یاد نبریم» بخشی از آثار به‌جامانده از اوست.

ایران او را از یاد نخواهد برد
رضا داوری اردکانی

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

آمار صدور مجوزهای سه ماه پایانی ۱۴۰۲ منتشر شد-پیام امروز

آمار صدور مجوزهای دفتر موسیقی در سه ماه پایانی سال ۱۴۰۲ اعلام شد. در دی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *