سوله آکام فلز

بازدید دانش آموزان از پایگاه فضایی ماهدشت/ راویان پیشرفت به صنعت فضایی رسید

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، جمعی از دانش‌آموزان مقاطع مختلف شهرستان‌های استان تهران با حضور در پایگاه فضایی ماهدشت، از بخش‌های مختلف این پایگاه بازدید کردند.

در این بازدید که به همت ستاد روایت پیشرفت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در ادامه بازدیدهای هدفمند اقشار مختلف از بخش‌های مختلف این وزارتخانه صورت می‌گیرد، بیش از ۵۰ نفر از دانش آموزان حضور داشتند.

دانش آموزان در جریان این بازدید از بخش‌های مختلف همچون مرکز هدایت و کنترل ماهواره، رصدخانه و موزه بازدید کرده و در کلاس‌های جداگانه، در خصوص موضوعات حوزه فضایی از جمله سنجش از دور و کاربردهای آن، عملکرد ماهواره‌ها، هدایت ماهواره‌ها، نحوه پایش اجرام فضایی با استفاده از تلسکوپ و . . . شرکت کرده و سؤالات خود را مستقیماً از متخصصان و دانشمندان سازمان فضایی ایران پرسیده و پاسخ‌های لازم را دریافت کردند.

همچنین در جریان این بازدید، دانش‌آموزان به صورت آماتوری و با کمک متخصصان رصدخانه سازمان فضایی ایران، اقدام به رصد خورشید کردند.

پیشنهاد مطالعه:  ربات "قهرمان گلادیاتورها" در نبرد رباتیکی معرفیمی‌شود

در این بازدید که با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی روایت پیشرفت حضور داشتند، حسین دلیریان مشاور رئیس و سخنگوی سازمان فضایی ایران طی سخنانی در جمع بازدیدکنندگان، پیشرفت صنعت فضایی ایران را مدیون همت بلند متخصصان همین مرز و بوم دانست و گفت: صنعت فضایی ایران بدون اتکا به کشور‌های دیگر، توانسته پروژه‌های زیادی را به سرانجام برساند و این نشان می‌دهد که می‌توان به توان داخلی برای رسیدن به هدف‌های بزرگ، اتکا کرد.

وی افزود: سازمان فضایی به عنوان متولی صنعت فضایی ایران، در حال حاضر در حوزه‌های مختلفی با استفاده از توان داخلی، پروژه‌های مهمی را تعریف کرده که این پروژه‌ها در سالیان پیش رو به سرانجام رسیده و موجبات خوشحالی مردم و تثبیت فناوری را فراهم خواهند کرد.

سخنگوی سازمان فضایی ایران تصریح کرد: پیشرفت‌های حاصل شده در صنعت فضایی ایران متأسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از مردم عزیز، حتی از این پیشرفت‌ها اطلاع هم ندارند، از این رو ما از ابتکار عمل ستاد ملی پیشرفت در جهت معرفی دستاورد‌های متخصصان فضایی کشور به مردم و مسئولان استقبال می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه:  درخشش ستاره‌های آبی در تصویر هابل

قرار است که دانش‌آموزان، اطلاعاتی که از روند پیشرفت صنعت فضایی ایران در جریان این بازدید کسب کرده‌اند را با استفاده از قالب‌های مختلف تولید محتوا، روایت کنند.

این بازدید‌ها در قالب ستاد روایت پیشرفت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه خواهد داشت و قشر‌های مختلف مردمی از بخش‌های مختلف سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران بازدید خواهند کرد.

انتهای پیام/

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ماهواره "پارس ۱" آماده پرتاب به فضا در مدار ۵۰۰ کیلومتری/ امکان تصویربرداری از تمام اراضی ایران در ۱۰۰ روز! + تصاویر

به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری پیام امروز، ماهواره “پارس ۱” جزو کلاس ماهواره‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *