سوله آکام فلز

با ابزارهای هوشمند می‌توان از تغییر کاربری‌های غیرمجاز جلوگیری کرد

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: با استفاده از ابزارهای هوشمند و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توان از تغییر کاربری های غیرمجاز جلوگیری کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه، نمایشگاه تخصصی ارائه دستاوردها و توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت پایش تغییر کاربری اراضی و مقابله با زمین خواری امروز صبح با حضور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار شد.

رئیس قوه قضائیه هفته گذشته در جریان نشست مشترک اعضای شورای عالی قوه قضائیه با مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هوشمندسازی هرچه بیشتر قوه قضائیه برای تسهیل و تسریع دسترسی مردم به عدالت را مطرح کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان این نشست به مواردی چون پیشگیری از تصرفات اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری اراضی زراعی با بهره‌گیری از ابزارهای هوشمند و فناورانه، پیشگیری از تغییر کاربری اراضی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه و بستر رودخانه‌ها با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و هوشمند و نرم‌افزارها اشاره و تاکید کرد.

در همین راستا نمایشگاه تخصصی ارائه دستاوردها و توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت پایش تغییر کاربری اراضی و مقابله با زمین خواری امروز صبح با حضور محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار شد.

محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در حاشیه این بازدید با بیان اینکه از شرکت‌های دانش بنیانی که در حوزه تغییر کاربری و تجاوز به حریم و مستحدثات قانونی خدمات ارائه می کنند حمایت می‌کنیم، تاکید کرد: با استفاده از ابزارهای هوشمند و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توان از تغییر کاربری های غیرمجاز جلوگیری کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه الکترونیکی کردن فرایندها هوشمندسازی قوه قضائیه را سرعت می‌دهد، اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های فناورانه و ابزارهای هوشمند سبب شفافیت می‌شود.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه عنوان‌کرد: باید با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و استفاده از نرم افزارها از تغییر کاربری اراضی، ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌ها جلوگیری کرد.

کاظمی‌فرد همچنین تاکیدکرد: جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز از خسارت به بیت‌المال جلوگیری می‌کند و آسیب‌های محیط زیستی را کاهش می‌دهد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

باید شهید ‎رئیسی عزیز را در چهارچوب مکتب ‎امام (ره) فهم کرد-پیام امروز

یادداشت علی خضریان با عنوان «جامعه‌شناسی بدرقه تاریخی» را می‌خوانید: «برای فهم بهتر بدرقه تاریخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *