بخش بین‌الملل جشنواره تلاوت ‌های مجلسی راه‌اندازی می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حمایت این وزارتخانه از جشنواره تلاوت‌های مجلسی گفت: این جشنواره امروز به تکامل رسیده و مقدمات راه‌اندازی بخش بین‌الملل آن در دستور کار است و تلاش می کنیم تا جشنواره به خوبی رشد یافته و در نقاط مختلف دنیا گسترش یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با اعلام این خبر افزود: چند ماه قبل در قائمشهر در یکی از مراحل جشنواره حضور داشتم و امروز اختتامیه نهایی آن برگزار می‌شود و امیدواریم بخش بین‌الملل جشنواره به زودی راه‌اندازی شود.

توسعه فرهنگ قرآنی وظیفه حاکمیت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: توسعه فرهنگ قرآنی وظیفه حاکمیت است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز این مهم است زیرا هم معاونت قرآن و عترت دارد و هم در همه بخش ‌ها و معاونت ‌ها توجه به قرآن در دستور کار است و به صورت یک موضوع مهم دنبال می‌شود.

وی در عین حال تصریح کرد: البته رویکرد دولت مردمی و رئیس جمهور محترم این است که برنامه ‌های مهم توسط فعالان آن عرصه و به صورت مردمی دنبال شود که جشنواره تلاوت‌های مجلسی یکی از این موارد است.

در پایان این آیین از امین عبدی، سید محمد طاهایی، سید جاسم موسوی، سعید عبدی و پارسا انگشتان به عنوان قاریان برتر این جشنواره تقدیر شد.

در این آیین برخی از برگزیدگان جشنواره به تلاوت پرداختند و اجرای گروه‌ های تواشیح و همخوانی محراب و محمد رسول‌الله از جمله برنامه های آن بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سفر بدون ویزا به چین تمدید شد-پیام امروز

به نقل از یورونیوز، چین سفر بدون روادید را برای مالزی و ۱۱ کشور اروپایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *