برای هر قسمت از «بازی تاج و تخت» چقدر هزینه می‌شود؟

ساخت هر قسمت از فصل اول سریال جدید «بازی تاج و تخت» حدود ۲۰ میلیون دلار برای شبکه HBO هزینه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، فصل اول سریال جدید «خاندان اژدها» که به اتفاقات ۲۰۰ سال قبل از سریال اصلی «بازی تاج و تخت» می‌پردازد و پیش‌زمینه خاندان تارگریِن را به تصویر می‌کشد، از تاریخ ۲۱ اوت (۳۰ مرداد) عرضه می‌شود و بنابر اعلام برخی منابع هزینه ساخت هر اپیزود از فصل اول این مجموعه حدود ۲۰ میلیون دلار بوده است. 

فصل اول سریال «خاندان اژدها» در ۱۰ قسمت (اپیزود) ساخته شده است. این سریال بر اساس رمان «آتش و خون» نوشته «جورج آر.آر مارتین» ساخته شده و «پدی کانسیداین»، «اما دارسی»، «اولیویا کوک»، «مت اسمیت»، «ریس ایفانز»، «ایو بست» و «سونویا میزونو« از جمله بازیگران این سریال هستند.

سریال اصلی «بازی تاج و تخت» برای شبکه HBO حدود ۱۰۰ میلیون دلار در هر فصل هزینه داشت و هزینه ساخت هر قسمت آن از حدود ۶ میلیون دلار در فصل اول شروع شد و برای فصل هشتم و آخرین سریال به ۱۵ میلیون دلار رسید.

ورایتی پیش از این در گزارشی به هزینه سرسام‌آور ساخت سریال جدید «حلقه‌های قدرت» محصول کمپانی آمازون نیز اشاره کرد بود که تقریبا ۴۶۵ میلیون دلار برای تولید فصل اول هشت قسمتی آن هزینه شده است تا با اختلاف گران‌ترین سریال تاریخ نام گیرد. البته برخی تاکید می‌کنند بخش عمده‌ای از هزینه گزاف ساخت فصل اول این سریال که از دوم سپتامبر (۱۱ شهریور) عرضه می‌شود، شامل هزینه‌های راه‌اندازی اولیه این سریال است که احتمالاً در چندین فصل پخش می‌شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سفر بدون ویزا به چین تمدید شد-پیام امروز

به نقل از یورونیوز، چین سفر بدون روادید را برای مالزی و ۱۱ کشور اروپایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *