سوله آکام فلز

برگزاری محفل شعر گوهرشاد با موضوع انقلاب اسلامی در قم

ایسنا/قم محفل شعر گوهرشاد با ویژه موضوع انقلاب اسلامی با حضور جمعی از بانوان شاعر شهر قم و شهربانو طوسی شاعر شناخته شده به عنوان مجری کارشناس در سالن مهر حوزه هنری قم برگزار شد.

محفل شعر گوهرشاد با ویژه موضوع انقلاب اسلامی با حضور جمعی از بانوان شاعر شهر قم و شهربانو طوسی شاعر شناخته شده به عنوان مجری کارشناس در سالن مهر حوزه هنری قم برگزار شد.

در ابتدای این محفل که عصر چهارشنبه با اجرای طاهره سادات ملکی برگزار شد، شهربانو طوسی شعر اعتراض را زمینه‌ساز شعر انقلاب دانست و با اشاره با شاعرانی همچون؛ طاهره صفارزاده، سپیده کاشانی، ‌ نیما یوشیج گفت: این شاعران، شاعرانی بودند که اعتراض را همراه اندیشه و تفکر روی کاغذ آوردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: زنان جامعه نباید شخصیت والای انسانی خودشان را در اشعارشان ذلیل کنند و سطح شعر را به التماس و ناله تخفیف دهند.

طوسی معضل اصلی اشعار شاعران امروز را کم‌رنگ شدن تفکر و اندیشه دانست و گفت: شاعر باید پشتوانه‌ی علمی و عقلی داشته باشد تا اندیشه در اشعارش نمود پیدا کند و به مخاطب خود علاوه بر حس، ‌ اندیشه را هم انتقال دهد.

شاعر مجموعه شعر «رویش احساس» در پایان سخنانش یادآور شد: شعر باید برخاسته از دغدغه‌ها و دردهای مردم جامعه باشد و شاعر نباید به شعرش بعنوان ابزاری برای کسب درآمد نگاه کند. چنین نگاهی شاعر را از متن جامعه دور می‌کند.

در ادامه زهرا نظری، ‌ عاطفه جوشقانیان، ‌ راضیه مظفری، ‌ فاطمه سادات آل مجتبی، ‌ طاهره سادات ملکی، ‌ فرزانه قربانی، فائزه امجدیان، ‌ نرگس سادات موسوی و زهرا اکافان سروده‌هایشان با موضوع انقلاب اسلامی را برای حاضران قرائت کردند.

در پایان این محفل و به انتخاب مهمان کارشناس برنامه اشعار عاطفه جوشقانیان، فاطمه سادات آل مجتبی و طاهره سادات ملکی به عنوان اشعار برگزیده معرفی شدند.

این محفل به همت حوزه هنری استان قم و با همکاری کانون خادم یاران رضوی برگزار شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

صدای گرم اسکویی برای همه شنوندگان رادیو خاطره انگیز است-پیام امروز

علی بخشی زاده، معاون صدای رسانه ملی به همراه مهدی آذرمکان، قائم مقام معاونت صدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *