به توییتر برنمی‌گردم!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا گفت اگر ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، توییتر را خریداری کند و حساب وی را دوباره برگرداند، احتمالا به این پلتفرم شبکه اجتماعی بازنخواهد گشت.

به گزارش ایسنا، اظهارات ترامپ پس از پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر در قرارداد نقدی به ارزش ۴۳ میلیارد دلار مطرح شد.

ترامپ ساعاتی بعد در مصاحبه با امریکانو مدیا، در پاسخ به این که اگر ایلان ماسک حساب وی را برگرداند، آیا ترامپ به توییتر برخواهد گشت و در نخستین پست خود چه خواهد گفت، پاسخ داد: ما در حال حاضر پلتفرم بزرگی را می‌سازیم و بنابراین احتمالا علاقه‌ای نخواهم داشت. توییتر خیلی کسل کننده شده و آنها از شر صداهای خوب زیادی در توییتر – صداهای محافظه کار زیادی – خلاص شده‌اند. حالا توییتر کسل کننده شده و دوستانم به من می‌گویند توییتر دیگر همان محل قبلی نیست و اکنون جای بسیار خسته کننده‌ای است.

توییتر پس از حوادث ششم ژانویه سال ۲۰۲۱ و حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا، با اشاره به ریسک تحریک بیشتر به خشونت، حضور رئیس جمهور سابق آمریکا در این پلتفرم را برای همیشه ممنوع کرد.

چهره‌های محافظه کار آمریکا پیش از این در واکنش به خبر خرید ۹.۲ درصد سهام توییتر توسط ایلان ماسک و تبدیل شدن این میلیاردر کارآفرین به بزرگترین سهامدار توییتر، ابراز امیدواری کرده بودند که ماسک حساب توییتر ترامپ را برگرداند.

ایلان ماسک از آن زمان عنوان بزرگترین سهامدار توییتر را از دست داد و بر اساس اظهارنامه تنظیم شده نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، اکنون گروه ونگارد با ۱۰.۳ درصد سهم، بزرگترین سهامدار توییتر است.

ایلان ماسک در برنامه تد تاک در ونکوور درباره پیشنهاد خرید توییتر گفت: تصور می کنم خیلی مهم باشد که فضای انحصاری برای آزادی بیان وجود داشته باشد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری بیزنس اینسایدر، ترامپ اوایل امسال پلتفرم شبکه اجتماعی تروت سوشال (Truth Social) را راه اندازی کرد که به عنوان جایگزینی برای پلتفرمهایی مانند توییتر و فیس بوک معرفی شد. اما عرضه این پلتفرم کند بوده و طبق گزارش واشنگتن پست، ترامپ را عصبانی کرده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

آیین نامه اجرایی واردات خودرو های کارکرده ابلاغ شد – میزان-پیام امروز

محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری آیین نامه اجرایی ماده ۱۱ الحاقی به قانون ساماندهی صنعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *