بومی‌سازی دستگاه بلوک‌زنی با قابلیت تولید هزار بلوک در ساعت

دستگاه بلوک‌زنی با بهره‌گیری از فناوری روز کمک می‌کند تا مصالح ساختمانی با سرعت و کیفیت بیشتری تولید شوند.

به گزارش ایسنا، اسماعیل طباطبایی مقدم، عضو هیئت مدیره این شرکت صنعتی با اشاره به ساخت دستگاه بلوک زنی در این مجموعه صنعتی، گفت: بلوک‌زنی به فرآیند ساخت بلوک سیمانی گفته می‌شود و دستگاه‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شوند، دستگاه بلوک‌زنی نام دارند و با استفاده از دستگاه بلوک‌زنی قادر خواهیم بود بلوک دیواری و سقفی ایجاد کنیم.

وی دستگاه بلوک زنی را شامل سه بخش اصلی قالب، بدنه و سمباده دانست و افزود: کنترل ارتفاع بلوک، حرکت به جلو بعد از هر کورس کاری، کنترل تراکم مواد و شمارشگر تعداد تولید از جمله مزایای ماشین بلوک زنی تولید شده در این شرکت است، همچنین دستگاه بلوک زنی قابلیت این را دارد تا ۱۰۰۰ عدد بلوک دیواری را در هر ساعت تولید کند. سیستم‌های کاری دستگاه بلوک زنی هیدرولیک و مکانیک با سیستیم پیشرفته و توان دور زدن توسط چرخ پنجم در انتهای خط گردش درجا تا ۳۶۰درجه را دارد.

طباطبایی تعداد الکترو موتورهای موجود در این دستگاه بلوک زنی را ۶ عدد شامل یک عدد موتور حرکت ۴کیلووات، یک موتور هیدرولیک ۵ کیلووات با دور ۹۰۰ در هر دقیقه و موتور لرزاننده هر کدام ۱.۱کیلووات با دور ۲۸۰۰ در هر دقیقه عنوان کرد و افزود: برق مورد نیاز برای راه‌اندازی آن ۳ فاز ۲۵ آمپر است. همچنین سیستم هیدرولیک دستگاه بلوک زنی متشکل از پمپ پیستونی ۱۵ لیتری ۵۰۰ بار فشار ساخت این شرکت است. فشار کاری هیدرولیک دستگاه حداکثر۲۸۰ بار است و خریداران داخلی می‌توانند از گارانتی ۶ ماهه و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله استفاده کنند.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، به گفته وی در دستگاه بلوک زنی ابتدا مصالح ساختمانی از جمله سیمان، ماسه و پوکه مخلوط شده با یکدیگر مخلوط می‌شوند. سپس ترکیب ایجادشده به درون یک سینی ریخته می‌شوند. بعد از آن مواد مخلوط شده را با استفاده از شن‌کش درون قالب ریخته تا فضاهای خالی پر شود.

عضو هیات مدیره این شرکت مرحله بعدی را ویبره کردن مواد در دستگاه بلوک زنی ذکر کرد و ادامه داد: در این مرحله ویبره دستگاه روشن شده و فضای خالی میان مواد ایجاد می‌شود. مجددا باید این فضاهای خالی ایجادشده پر شوند. اقدام بعدی که دستگاه بلوک زنی انجام می‌دهد، این است که سمبه دستگاه پایین آورده می‌شود تا مواد متراکم شوند. در آخرین مرحله نیز قالب از دستگاه خارج می‌شود.

وی اظهار کرد: دستگاه بلوک زنی ایرانی یک دهم نمونه خارجی قیمت دارد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

زمان حمله پشه آئدس به انسان + فیلم-پیام امروز

۰۹:۵۲ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ علی اصغر زنده دل، متخصص طب سنتی در برنامه تلویزیونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *