سوله آکام فلز

تأکید بر همکاری های دوجانبه نیروهای مسلح ایران و چین

تأکید بر همکاری های دوجانبه نیروهای مسلح ایران و چین

ارتشبد «وی فنگ هه» وزیر دفاع جمهوری خلق چین با امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع ، امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار با ارتشبد «وی فنگ هه» همتای چینی خود که در محل وزارت دفاع انجام گرفت با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کشورهای همسایه و آسیایی، همکاری میان دو کشور در ابعاد مختلف را مهم، راهبردی و متاثر از ارتباطات تاریخی، تمدنی و نیز رویکرد های مشترک نسبت به تحولات بین‌المللی عنوان و ابراز امیدواری کرد: این دیدارها به ارتقای سطح و تعمیق روابط میان دو کشور و در نهایت به صلح و امنیت در منطقه و جهان کمک می نماید.
 وزیر دفاع کشورمان در این دیدار با مرور تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، ضمن ابراز نگرانی از روند رو به تزاید بحران‌های امنیتی در جهان، ریشه بسیاری از آن‌ها را در سیاست‌های توسعه جویانه و برتری طلبانه غرب و سوء استفاده از خلأهای امنیتی در جهان دانست و بر ضرورت مقابله با روند سلطه جویی آمریکا در جهان از طریق تقویت چندجانبه گرایی تاکید و افزود:درسایه تعامل و همکاری میان کشورهای مستقلی که مخالف روند یکجانبه‌گرایی در جهان می باشند، می توان با چالش‌ها و تهدیدات مشترک امنیتی مقابله نمود.
وی با اشاره به پروژه دشمن سازی توسط نظام سلطه و آمریکا و بهانه برای حضور نا به جای  خود در مناطق مختلف جهان  تصریح کرد:  تجربه تاریخی ثابت کرده است در هر منطقه از جهان که آمریکا حضور نظامی داشته است نه تنها باعث ثبات و امنیت نشده بلکه موجی از ناامنی، بی‌ثباتی، اختلافات، بدبینی، جنگ و ویرانی و آوارگی در جهان را ایجاد کرده است.
وزیر دفاع در همین زمینه از استانداردهای دوگانه غرب در مواجهه با بحران های انسانی در جهان انتقاد کرد.
امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به خدمات برجسته جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم، به نقش سازنده و ثبات بخش جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت منطقه اشاره و با یادآوری خدمات شهید سپهبد سلیمانی و نقش ممتاز ایشان در این مسیر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران خاکریز نخست مقابله با تروریسم در منطقه بوده است و اگر اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه نبود چه بسا شاهد تسری این پدیده شوم به سایر مناطق جهان بودیم.
وزیر دفاع کشورمان در ادامه با اشاره به سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس که مبتنی بر شکل گیری امنیت بومی و درونزا است؛  بر برقراری گفتگوهای امنیتی میان کشورهای منطقه تاکید کرد.
ارتشبد «وی فنگ هه» وزیر دفاع چین نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران، با اشاره به سابقه تاریخی روابط دو ملت ایران و چین بر اراده رهبران دو کشور بر گسترش روابط در همه زمینه ها تأکید و هدف از سفر خود به تهران را افزایش سطح همکاری های راهبردی دفاعی میان دو کشور بر شمرد.
 وی با بیان اینکه همچنان در شرایط کرونا هستیم، حضورخود و مقامات نظامی چین در ایران  را نشان دهنده ی اهمیت راهبردی و ریشه دار بودن روابط دو کشور برشمرد.
وزیر دفاع چین ریشه بسیاری از جنگ ها و ناامنی های جهان را ناشی از اقدامات سلطه جویانه و یکجانبه گرایانه آمریکا دانست و گفت: همکاری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و چین نقش بسزایی در خنثی سازی این اقدامات و مبارزه با تروریسم خواهد داشت.   
در این دیدار طرفین با انتقاد از اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا که باعث گسترش نا امنی و بی ثباتی در جهان شده است با بررسی راهکارهای تقویت و تعمیق همکاری‌های دفاعی و نظامی دو کشور، توسعه همکاری های دو جانبه را عامل موثری برای تحکیم ثبات و امنیت منطقه‌ای و جهانی ارزیابی کردند.
وزیر دفاع چین در پایان این دیدار از وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران جهت سفر به چین دعوت به عمل آورد.
 
انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

نتایج اولیه و زمان انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره دکتری ۱۴۰۳ اعلام شد-پیام امروز

۱۳:۲۰ – ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ ۱۳:۲۰ – ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ به اطلاع شرکت‌کنندگان آزمون ورودی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *