سوله آکام فلز

تاسیس کتابخانه چین‌شناسی در دانشگاه علامه طباطبائی

کتابخانه چین‌شناسی با هدف توسعه و گسترش همکاری‌های دو جانبه و شناخت بدون واسطه چین در دانشگاه علامه طباطبائی تاسیس می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر دهقانی فیروزآبادی، معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران توسعه همه جانبه روابط با کشورهای مختلف به‌ویژه چین است، گفت: یکی از اولویت‌های دانشگاه علامه طباطبائی، همکاری با دانشگاه‌های چین از لحاظ اهداف سیاسی و علمی است. 

وی ادامه داد: دانشگاه علامه طباطبائی با بسیاری از دانشگاه‌های چین تفاهم‌نامه علمی امضا کرده است که به دنبال اجرایی کردن آنها هستیم، اظهار کرد: امیدواریم که در بخش علمی و فرهنگی بتوانیم متناسب با شأن دو کشور روابط را توسعه دهیم.

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به رویکردهای توسعه علمی دو کشور، گفت: می‌توانیم از این ظرفیت استفاه کنیم و با توجه به همکاری‌های دوجانبه، کرسی‌های ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی را در چین راه‌اندازی کنیم. در مقابل چین نیز می‌تواند با تاسیس کتابخانه چین‌شناسی در دانشگاه علامه طباطبائی گام مهمی در معرفی بدون واسطه فرهنگ و تمدن چینی به ایرانیان بردارد. چرا که شناخت ما از چین از منظر نوشته‌های غربی است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تصاویر HMD Pulse لو رفت؛ موبایلی که باید نوکیا نام می‌گرفت-پیام امروز

HMD Global به عرضه‌ گوشی نوکیا ادامه می‌دهد؛ اما امسال می‌خواهد گوشی‌هایی با برند اختصاصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *