تاکید بر گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و پرتغال

وزیر ارشاد در دیدار با سفیر پرتغال در تهران با بیان این‌که راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش تعاملات با همه کشورها در حوزه‌های مختلف است، گفت: دیپلماسی فرهنگی یکی از مهم‌ترین ابزارهای آشنایی بین ملّت‌هاست و ارتقای روابط فرهنگی ایران و پرتغال منجر به گسترش مناسبات اقتصادی و سیاسی می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد، محمدمهدی اسماعیلی با بیان این‌که گسترش روابط فرهنگی بین‌المللی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دنبال می‌شود، گفت: در دوره جدید از فعالیت این سازمان سعی در گسترش روابط و تعاملات خارجی با سایر کشورها داریم.

او با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به‌عنوان رویداد بزرگ فرهنگی کشورمان، بیان کرد: در این نمایشگاه میلیون‌ها مخاطب از اهالی فرهنگ و هنر، دانشگاهیان، دانشجویان و دانش‌آموزان و… در رده‌های مختلف سنی و تحصیلی حضور دارند.

وزیر ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود بر حضور و همکاری‌های مشترک دو کشور در جشنواره‌ها، نمایشگاه‌های مختلف در حوزه‌های کتاب، موسیقی، نمایش، سینما و… تأکید و ترجمه آثار بزرگان دو کشور، برگزاری جشنواره‌ها، هفته‌های فرهنگی و… را از دیگر زمینه‌های همکاری‌های مشترک بین ایران و پرتغال عنوان کرد. او همچنین از اجرای کامل موافقت‌نامه مشترک همکاری‌های فرهنگی دو کشور استقبال کرد.

در این دیدار کارلوس کوشتا نهوش، سفیر پرتغال در تهران با ابراز خرسندی از دیدار با اسماعیلی، بر اهمیت نقش فرهنگ در گسترش روابط دولت‌ها و ملت‌ها تأکید کرد و گفت: دولت‌های دو کشور ایران و پرتغال روابط دیرینه‌ای به طول چندین قرن دارند. فرهنگ منجر به ایجاد پل ارتباطی مستحکم میان دولت‌ها و ملت‌ها می‌شود و ارتقای آن ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی را نیز فراهم می‌کند.

او در بخش دیگری از سخنان خود گسترش همکاری‌های فرهنگی، هنری و ادبی میان دو کشور را خواستار شد و بیان کرد: همکاری مشترک در حوزه سینما از طریق بنیاد سینمایی فارابی، ترجمه آثار ادبی دو کشور، ترویج زبان، و برگزاری هفته‌های فرهنگی و هنری در ایران و پرتغال از جمله موضوعات همکاری‌های مشترک فرهنگی میان دو کشور است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سفر بدون ویزا به چین تمدید شد-پیام امروز

به نقل از یورونیوز، چین سفر بدون روادید را برای مالزی و ۱۱ کشور اروپایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *