سوله آکام فلز

تاکید عربستان بر نقش اساسی توافق نفتی اوپک پلاس

هیات دولت عربستان سعودی بر نقش اساسی توافق اوپک پلاس در ایجاد توازن و ثبات در بازارهای نفت تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، این بیانیه که توسط خبرگزاری دولتی عربستان سعودی یک هفته قبل از برگزاری دیدار وزیران اوپک پلاس منتشر شد، نشان می دهد احتمال اندکی وجود دارد که این گروه تصمیم بگیرد تولیدش را سریعتر افزایش دهد.

چندین کشور مصرف کننده بزرگ نفت از جمله آمریکا از تولیدکنندگان این گروه خواسته اند تولیدشان را سریعتر افزایش دهند تا به آرام کردن قیمتها که از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین جهش پیدا کرده است، کمک کنند. اما اوپک پلاس که شامل اعضای اوپک و متحدانشان از جمله روسیه است، تاکنون در برابر درخواست‌ها برای افزایش سریعتر تولید مقاومت کرده است.

این گروه از اوت سال ۲۰۲۱ تولیدش را هر ماه ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داده تا محدودیت عرضه کم سابقه ای را که در اوج بحران پاندمی کووید ۱۹ به اجرا گذاشته بود به طور کامل احیا کند. عربستان سعودی و تا حدودی امارات متحده عربی عمده ظرفیت مازاد تولید اوپک را در اختیار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، وزیران این گروه ۳۱ مارس دیدار خواهند کرد.

یک منبع آگاه در اوپک پلاس به رویترز گفت: تصور نمی کنم اوپک پلاس در دیدار آتی خود تصمیم جدیدی بگیرد زیرا اکثر اعضای اوپک افزایش اخیر قیمت‌ها را نتیجه عوامل ژئوپلیتیکی می دانند. همچنین بعید است فشار دولت‌های غربی بر اعضای بزرگ اوپک برای افزایش تولید، مثمرثمر واقع شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تامین برق صنایع در اوج بار تابستان-پیام امروز

نشست مشترک مدیران ارشد وزارتخانه‌های نیرو و صمت با حضور همایون حایری معاون وزیر نیرو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *