سوله آکام فلز

تثبیت ۷ باغ در پایتخت

اعضای شورای شهر تهران در بررسی پرونده‌های پلاک ثبتی هفت ملک را باغ اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز بررسی چند پلاک ثبتی را در مورد باغ بودن یا نبودن این پلاک‌ها در دستور کار خود قرار دادند و در ابتدا شربیانی با تشریح مشخصات یک پرونده پلاک ثبتی گفت: این ملک به مساحت ۵۲۱ متر در منطقه یک قرار دارد و حدنصاب درختانش بیش از حدنصاب قانونی است به گونه‌ای که براساس متراژ باید ۲۱ اصله درخت می‌داشت؛ اما حالا ۳۶ اصله دارد و سندش نیز یک قطعه زمین (خانه) است که رأی کمیسیون مبنی بر باغ بودن این ملک است.

آقامیری اظهار کرد: قواره این ملک ۵۰۰ متری است و در سند نیز یک قطعه زمین قید شده و حالا اجازه ساخت وساز ندارد!

پیرهادی نیز در واکنش گفت: این بنده خدا (مالک) علاقه‌ای به خشک کردن درختان نداشته بلکه فضای سبز را توسعه داده و حالا تنها دلیل ما هم برای باغ اعلام کردن این ملک تعداد درختان بیش از حدنصاب است.

تشکری هاشمی نیز اظهار کرد: ما دچار یک دوگانگی شدیم. از یک طرف می‌گوییم همه باغات را حفظ کنیم و از یک طرف می‌گوییم چون این مالک فضای سبز را تخریب نکرده و درخت کاشته حالا اجازه ساخت و ساز ندارد و ما به بقیه پیام می‌دهیم که درخت نکارید.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران با ۱۱ رای، رای بر غیرباغ بودن این ملک دادند.

در ادامه شربیانی در تشریح جزییات یک پلاک دیگر گفت: این ملک ۱۸۰ متر دارد اما چون از یک پهنه سبز منفک شده و تمام مدارک نیز دال بر باغ بودن است و همچنین این ملک غیرقانونی از یک باغ تفکیک شده و در سال ۶۹ نیز رای بر باغچه‌بودن این ملک داده شده است این ملک نیز باغ است.

اعضای شورا با ۱۵ رای موافق، این ملک را باغ اعلام کردند.

شربیانی در ادامه اضافه کرد: در پرونده دیگر یک ملک ۹۲۰ متری در منطقه پنج داریم که حدنصاب درختان آن باید ۳۷ اصله باشد. اما براساس بررسی کمیسیون ماده ۷ در حال حاضر ۵۷ اصله درخت دارد و پهنه آن نیز R۱۱۲ است و رای ما نیز دایر بر باغ بودن است.

به گزارش ایسنا، با موافقت اعضاء این ملک باغ اعلام شد.

در ادامه شربیانی ادامه داد: این پلاک ثبتی متعلق به یک ملک ۱۶۳۱ متری در منطقه یک است و در حال حاضر ۴۳۵ اصله درخت با بن بالا دارد که این ملک نیز باغ اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، اعضا شورا این ملک را باغ اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، شربیانی در ادامه به بیان مشخصات یک ملک ۱۵۲۰ متری پرداخت و گفت: این ملک ۷۸ اصله درخت دارد و کمیسیون ماده ۱۲ رای بر باغ بودن پلاک مادر داده است پس این ملک نیز باغ است که اعضای شورای شهر این ملک را باغ اعلام کردند.

در ادامه شربیانی افزود: پرونده مالی متعلق به یک ملک ۱۴۰۰ متری در منطقه دو است که براساس گزارش کمیسیون ماده هفت حدنصاب درختان را دارد و سند این ملک نیز زمین است. اما از آنجایی که تصاویر ماهواره‌ای نشان داده که گستره قالب در این ملک پوشش گیاهی است و از فضای سبز منفک شده، این ملک باغ است.

به گزارش ایسنا، اعضای شورا با اکثریت آرای خود این ملک را باغ اعلام کردند.

در ادامه شربیانی در تشریح جزییات یک پرونده دیگر گفت: این ملک ۴۴۰۰ متر واقع در منطقه ۲۱ است که کاربری تثبیت شده آن پارک و فضای سبز است و از آنجایی که ۱۸۰ درخت دارد و در پهنه مرتبط قرار گرفته،  باغ است که اعضای شورای این ملک را باغ اعلام کردند.

شربیانی اضافه کرد: ملک دیگری که بیش از ۶۰۰۰ متر است، در منطقه ۲۲ واقع شده و به مانند پرونده قبلی شرایطش بر باغ بودن منطبق است و این ملک بنا به نظر کمیسیون باغ است و اعضای شورا هم این ملک را باغ اعلام کردند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

امکان پرداخت مستقیم جرائم رانندگی از طریق «پلیس من» فراهم شد-پیام امروز

 اپلیکیشن  پلیس من برای راحتی شهروندان طراحی و به مخاطبان عرضه شد و بنا شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *