ترکش تورم به اسنپ خورد

شرکت اسنپ دورنمای مثبتی برای رشد کاربران در اپلیکیشن اسنپ چت پیش‌بینی کرد اما هشدار داد اختلالات زنجیره تامین و تورم، به تقاضای تبلیغات در سرویس این شرکت آسیب خواهد زد.

به گزارش ایسنا، ارزش سهام اسنپ بلافاصله پس از اعلام نتایج مالی این شرکت، حداکثر ۱۰ درصد ریزش کرد اما پس از این که سرمایه گذاران نتایج مالی را هضم کردند، بخشی از این ضرر احیا شد.

اسنپ پیش‌بینی کرد شمار کاربران فعال اسنپ چت در سه ماهه دوم بین ۳۴۳ تا ۳۴۵ میلیون نفر خواهد بود که بالاتر از برآورد ۳۴۰ میلیون نفر توسط وال استریت بود. با این حال این شرکت هشدار داد تورم، کمبود نیوری کار و چالش‌های اقتصادی دیگر، بر درآمدش تاثیر خواهند گذاشت و رشد درآمد سه ماهه دوم را بین ۲۰ تا ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته پیش بینی کرد. نرخ رشد درآمد اسنپ در سه ماهه جاری ۳۰ درصد بوده است.

اسنپ نخستین شرکت فناوری بزرگ است که درآمدهای سه ماهه اول خود را گزارش کرد و نتایج مالی این شرکت ممکن است امیدواری نسبت به نتایج مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) و توییتر را که درآمدشان از فروش تبلیغات دیجیتالی است و قرار است نتایج مالی خود را هفته آینده منتشر کنند، کمتر کند.

دِرِک اندرسن، مدیر مالی اسنپ، در اظهارات از قبل آماده شده‌ای در جلسه اعلام درآمدهای مالی به تحلیلگران گفت: شمار زیادی از تبلیغات کنندگان، کمپین تبلیغاتی را در روزهای پس از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در اواخر فوریه، متوقف کردند. در حالی که اکثر تبلیغات کنندگان کمپین‌های خود را از سرگرفته‌اند اما بسیاری دیگر نگران تورم و ادامه ریسک ژئوپلیتیکی هستند.

بر اساس گزارش رویترز، درآمد سه ماهه منتهی به ۳۱ ماه مارس، اسنپ ۱.۰۶ میلیارد دلار بود که ۳۸ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشت. این رقم کمتر از ۱.۰۷ میلیارد دلار پیش بینی تحلیلگران بود. شمار کاربران فعال اسنپ چت بر مبنای سال به سال، ۱۸ درصد رشد کرد و به ۳۳۲ میلیون نفر رسید که بهتر از پیش بینی ۳۲۹.۷ میلیون نفر بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

کارخانه تولید لامپ‌های ‌کم مصرف زندانیان با حضور رئیس سازمان زندان‌ها افتتاح شد

۰۴ / ۰۵ / ۱۴۰۳ – ۱۴:۰۸:۴۳ همزمان با حضور محمدی در استان چهارمحال و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *