سوله آکام فلز

تصمیم ادامه پیدا نکردن بازی با داور بود/ ادعای تراکتوری‌ها فرار رو به جلو است

غلامرضا سلیمانی می‌گوید او وظیفه‌ای در خصوص توقف یا ادامه بازی کردن دیدار نیمه‌تمام تراکتور و پرسپولیس نداشته است.

به گزارش ایسنا، دیدار روز پنج‌شنبه دو تیم فوتبال تراکتور و پرسپولیس  در هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی که با نتیجه بدون گل مساوی در نیمه دوم در حال پیگیری بود، به علت سنگ‌پراکنی هواداران تراکتور و با تصمیم داور این دیدار نیمه‌تمام ماند تا کمیته انضباطی در خصوص نتیجه آن تصمیم بگیرد.

غلامرضا سلیمانی، ناظر این بازی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اتفاقات این دیدار و این که تراکتوری‌ها مدعی شده بودند که او یک ساعت پس از توقف بازی به پرسپولیسی‌ها دستور داده تا بازی ادامه پیدا کند، توضیح داد: وظیفه من نیست که چنین چیزی را بگوید. من به اتفاقات افتاده کمک می کنم که بازی تمام شود یا ادامه پیدا کند اما این که من بخواهم یک تیم بازی نکند یا بازی را ادامه دهد، در حیطه اختیارات من نیست.

وی ادامه داد: قبل از نیمه تمام ماندن بازی، این دیدار ۲ بار توقف داشت که داور با من مشورت کرد. توقف اول آن به خاطر استفاده هواداران تراکتور از لیزر بود که مسئولان تراکتور به من قول دادند که امنیت را برقرار کنند و من هم این را به داور انتقال دادم و تصمیم آن با داور است. ممکن است این وسط دیالوگ‌هایی رد و بدل شده باشد و بخواهند به وسیله این که امنیت را برقرار می‌کنیم، به من فشار بیاورند اما من بیشترین کاری که می‌توانم بکنم، انتقال این حرف‌ها به داور است. من نمی‌توانم تیمی را اجبار کنم و این حرف‌ها قرار روبه‌رو است. قانون ششم فوتبال این است که تعطیلی و یا تعلیق یک بازی به هر دلیل حتی حوادث مترقبه به عهده داور است. آن لحظه‌ای که داور توپ را برداشت و به رختکن رفت، حتی به من نگاه نکرد. او یک بار به خاطر لیزر پیش من آمد و گفت که این‌ها اذیت می‌کنند که من هم به او پاسخ دادم می‌توانی ادامه دهی، ادامه بده و اگر نمی‌توانی بازی را متوقف کن.

سلیمانی در خصوص تعداد بیش از حد هواداران تراکتور در ورزشگاه توضیح داد: مسئول آن هم شورای تامین است. برگزاری مسابقات برعهده شورای تامین استان است. اگر کسی نمی‌آمد، من نمی‌توانستم بگویم چرا کسی نیامده و حالا هم که بیش از حد گفته شده به ورزشگاه آمدند، من نمی‌توانستم بگویم چرا. تنها کاری که می‌توانم انجام دهم این بود که در گزارش اشاره کنم بیش از حد مجاز، هوادار به ورزشگاه آمده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

شهاب زاهدی روی دور اخراج!-پیام امروز

امروز در مسابقات جام حذفی ژاپن تیم فوتبال آویسپا فوکوئوکا که شهاب زاهدی مهاجم ایرانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *