تعمیرات تخصصی ۶۰ دستگاه پل سواره‌رو در دستورکار شهرداری تهران

سرپرست اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان‌ها و مناطق شهرداری تهران، از واگذاری امور مربوط به تعمیرات تخصصی بیش از۶۰ دستگاه پل سواره‌رو به شرکت یادمان سازه خبر داد.

به گزارش ایسنا، سید محمد فیاض که در تشریح نتایج بازدیدهای چشمی از پل های سواره رو شهر تهران سخن می گفت، از آغاز اقدامات اجرایی در زمینه مرمت این دسته از زیرساخت های عمرانی خبر داد و گفت: تعمیرات تخصصی بیش از ۶۰ دستگاه از پل های سواره رو شهر تهران که می بایست مطابق با دستورالعمل های ابلاغی و اسناد نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران انجام شود، در دستور کار شرکت یادمان سازه قرار گرفته است.

وی با بیان آنکه بازدید چشمی پل های سواره رو شهر تهران توسط معاونت های فنی و عمرانی مناطق ۲۲گانه و با عنایت به ابلاغیه شورای فنی شهرداری تهران در خصوص عملیاتی ساختن دستورالعمل بازرسی پل ها (سند نظام فنی و اجرایی ۶۲۰-۸-۶) صورت پذیرفته و نتایج آن به سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران ارسال شده است، یادآور شد: کارشناسان فعال در معاونت های فنی و عمرانی مناطق ۲۲گانه پیش از انجام این بازدیدها در دوره آموزشی “دستورالعمل بازرسی پل ها” که در شهرداری منطقه ۵ برگزار شد، شرکت کردند.

بر اساس گزارش سایت شهر، به گفته سرپرست اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی مناطق و سازمان های شهرداری تهران، ضعف سیستم زهکشی که عمدتا سبب ایجاد خوردگی و آسیب در اجزای بتنی پل ها می شود به همراه وضعیت نامناسب روکش آسفالت، به عنوان مهمترین عوارض خرابی پل های سواره رو شهر تهران شناخته می شوند. نقص در سیستم های تاسیساتی از قبیل تابلوهای تبلیغاتی، تابلوهای ترافیکی و سیستم روشنایی، وجود عوارض خرابی در جداول و مسیرهای پیاده رو و در نهایت خرابی درزهای انبساط، نرده ها و گاردریل ها در رتبه های بعدی این دسته بندی قرار می گیرند.

انتهای پیام 

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

آرامش کامل در شعب اخذ رای استان تهران/ کمبود تعرفه رای نداریم-پیام امروز

۲۰:۴۹ – ۱۵ تير ۱۴۰۳ استاندار تهران ضمن اعلام تمدید دو ساعت دوم اخذ رای، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *