تقویت فناوری تنها راهکار رهایی از وابستگی غذایی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری تنها راه رهایی از وابستگی کشور در حوزه امنیت غذایی را توسعه فناوری دانست و گفت: علاقه مندان به حوزه بکر کشاورزی وارد شوند، چون همیشه مشتری دارد.

به گزارش ایسنا سورنا ستاری امشب در نشست فعالان دانش بنیان، تصویب قانون جهش دانش بنیان را حاصل همکاری با مجلس دانست و افزود: تصویب این قانون ریل‌گذاری‌ برای ۱۰ سال آینده است. هر چند همه اذیت شدیم، ولی نتیجه شیرینی خواهد داشت.

وی با ابراز تاسف از اینکه در حوزه امنیت غذایی کشور بیشترین وابستگی را دارد، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های آب و محیط زیست تنها راه رهایی از این وابستگی استفاده از فرصت‌های دانش بنیانی است.

ستاری اضافه کرد: در این راستا پروژه‌های زیادی با وزارت جهاد کشاورزی تعریف کردیم و این مشکلات در حال رفع است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با اشاره به میزان اتلاف غذا در کشور، اظهار کرد: در بخش نیشکر ۲ میلیون تن ضایعات داریم، در حالی که می‌توان از آن برای خوراک دام استفاده کرد، ضمن آنکه در زیست دریا پتانسیل بالایی داریم که مغفول مانده است. 

ستاری تاکید کرد: از این رو ما تشویق می‌کنیم که علاقه‌مندان به این حوزه وارد شوند، همانطور که در دو سال قبل شرکت‌های فعال در حوزه تولید دارو و واکسن انسانی را تشویق کردیم که به حوزه دامی وارد شوند.

ستاری خاطر نشان کرد: حوزه کشاورزی یک حوزه بکر است که همیشه مشتری دارد و در مراحل اولیه نیاز به فناوری خاصی ندارد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

زمان حمله پشه آئدس به انسان + فیلم-پیام امروز

۰۹:۵۲ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ علی اصغر زنده دل، متخصص طب سنتی در برنامه تلویزیونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *