تازه ها
سوله آکام فلز

تنفس هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در پایتخت

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۳۱ فروردین ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است همچنین با توجه به فراهم بودن شرایط، احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن وجود دارد.

به گزارش ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (۳۱ فروردین ماه) با عدم وزش باد موثر و انباشت آلاینده‌ها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است. با توجه به افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، احتمال افزایش غلظت این آلاینده در برخی ساعات بعدازظهر وجود دارد.

به‌تدریج با شکل‌گیری ناپایداری جوی و افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه تا حدودی از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز پنجشنبه (اول اردیبهشت ماه) هم‌زمان با ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد را به‌دنبال دارد. با تقویت ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا فراهم می‌شود، بااین ‌حال با توجه به وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر احتمال می‌رود گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد سبب کاهش کیفیت هوا شود.

این شرایط جوی تا شامگاه پنجشنبه ادامه خواهد یافت و کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۱ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

جزئیات انتقال حمید نوری به سوئیت امنیتی سوئد/ ارتباط شهروند ایرانی با خانواده‌اش بار دیگر قطع شد-پیام امروز

حمید نوری، شهروند ایرانی، در ۱۸ آبان سال ۱۳۹۸ پس از سفر به سوئد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *