سوله آکام فلز

ثبت اراضی پردیس به منظور مقابله با زمین‌خواری

وزارت راه و شهرسازی با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک درصدد رفع مشکلات ثبتی اراضی شهر جدید پردیس است تا برخورد با زمین‌خواران تسهیل شود.

به گزارش ایسنا، آخرین پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی درخصوص دستور رییس‌جمهور مبنی بر مقابله با زمین‌خواران پردیس حاکی از آن است که هم‌اکنون این وزارتخانه با هماهنگی سازمان ثبت درصدد رفع مشکلات ثبتی زمین‌های شهر جدید پردیس و برخورد با زمین‌خواران است.

حسین معصوم ـ نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال با اعلام این مطلب  گفته است: اخذ سند مالکیت واگذار شوندگان اراضی از اهم مسائل مدیران شهر جدید پردیس بوده و پیگیری این موضوع جهت تسریع رفاه و رضایت شهروندان که قانونا مالک هستن، انجام می‌شود.

وی ضمن تشکر از دستگاه قضا و اهتمام ویژه ریاست قوه قضاییه در برخورد با مفاسد بالاخص زمین خواران بر پیگیری دستور رییس‌جمهور بر این مهم تاکید کرد.

معصوم پیش‌تر اعلام کرده بود که یکی از مسائل عمده پردیس انجام معاملات غیرقانونی و انجام معاملات قولنامه‌ای با یک چندم قیمت است . همچنین فعالیت بنگاه‌های املاک بدون مجوز نیز از دیگر معضلات پردیس عنوان شده بود. به گفته معصوم، در پرونده‌هایی که در دست بررسی است بالای ۱۰۰۰ هکتار اراضی در دست اقدام قضایی است.

بنابراین گزارش، روز نهم فروردین، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ـ رئیس‌جمهور در بازدید از شهر جدید پردیس بر ضرورت برخورد با تخلفات حوزه زمین تاکید کرد و گفت که به حساب زمین‌خواران پردیس برسید. رئیسی اظهار کرد: جلوی زمین‌خواری با جدیت بایستید تا امکان توسعه پارک علم و فناوری و شهرک های صنعتی در این شهرستان وجود داشته باشد. رئیس‌جمهور افزود: اجازه ندهید سوداگران زمین‌ها تصاحب و آن را به ابزار سودجویی و کسب مال نامشروع تبدیل کنند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

نوسازی ناوگان مکانیزاسیون راه‌حلی مناسب برای تحقق خودکفایی محصولات استراتژیک-پیام امروز

با توجه به آنکه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی راهکار اصلی افزایش بهره وری، کاهش ضایعات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *