جام‌ جهانی کشتی فرنگی| کام‌بک قهرمانانه کشتی ایران در باکو؛ شاگردان رنگرز قهرمان شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از سومی تیم منتخب جهان در مصاف با ترکیه، مبارزه دو تیم ایران و آذربایجان در فینال جام جهانی ۲۰۲۲ در باکو آغاز شد. تیم ایران که در مبارزه قبلی موفق شده بود در اوزان پایین حریف را شکست دهد و برتری‌اش را تحمیل کند، این بار شروعش با شکست دادمرز بود و بعد از برد مهدی محسن‌نژاد چندین باخت متوالی را تجربه کرد اما عملکرد خوب کشتی‌گیران میان‌وزن، نتیجه را ۵ـ۴ کرد تا مبارزه سنگین‌وزن تعیین‌کننده برنده این مسابقه تیم به تیم شود.

در حالی که صباح شریعتی کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل آذربایجانی‌ها هم کنار این تیم حضور داشت اما تیم میزبان در ۱۳۰ کیلوگرم کشتی‌گیر دیگری را روی تشک فرستاد و در حالی که یوسفی از حریف عقب افتاده بود، در نهایت کشتی‌گیر آذربایجانی را شکست داد و سند قهرمانی تیم ملی ایران را در باکو امضا کرد، بدین ترتیب تیم ایران با نتیجه فنی ۲۲ـ۱۹ بالاتر از آذربایجان قهرمان شد.

وزن ۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز که روز گذشته حریفان ترک و قرقیز خود را شکست داده بود، در مبارزه اول مصاف فینال مقابل الدانیز عزیزلی کشتی‌گیر عنوان‌دار آذربایجان قرار گرفت. در تایم اول اخطار کم‌کاری به دادمرز داده شد که عزیزلی اقدام به اجرای بارانداز کرد و زمانی که می‌خواست بارانداز دوم را اجرا کند، دادمرز حریفش را از بالا به پل زد و نتیجه کشتی ۴ـ۳ به‌سود دادمرز شد. مربیان آذربایجان درخواست چلنج کردند که به‌دلیل خروج هر دو پای دادمرز از تشک پیش از اجرای فن، امتیاز او پس گرفته شد و عزیزلی بار دیگر ۴ـ‌صفر پیش افتاد.

در تایم دوم دادمرز از اخطار کم‌کاری به عزیزلی نتوانست در خاک استفاده کند و تنها یک امتیاز گرفت و کشتی با همین نتیجه ۴ـ‌یک به‌سود عزیزلی تمام شد تا به‌خلاف دو مسابقه قبلی تیم ملی در جام جهانی، این بار شروع تیم ایران با شکست باشد.

وزن ۶۰ کیلوگرم: مهدی محسن‌نژاد که او هم مثل دادمرز روز گذشته مقابل حریفانی از ترکیه و قرقیزستان برنده شده بود، در مبارزه فینال با نیهات ممدلی ۵ـ‌۴ برنده شد. او در حالی که کار را هجومی دنبال می‌کرد، در حین اجرای بارانداز گیر افتاد و کشتی‌گیر آذربایجان تلاش کرد که او را ضربه فنی کند که درنهایت محسن‌نژاد که به همین شیوه قبلاً در مسابقات جهانی بلگراد مقابل کرم کمال ترک ضربه فنی شده بود، این بار خودش را از این وضعیت نجات داد.

وزن ۶۳ کیلوگرم: ایمان محمدی قهرمان امیدهای جهان، در مصاف با طالح ممدوف در حالی که حریف دائماً در حال ضربه زدن به سر و گردن محمدی بود و داور به‌خاطر میزبانی با او با ملایمت برخورد کرد و تنها دو اخطار به کشتی‌گیر آذربایجانی داده شد، مقتدرانه با امتیاز عالی ۸ـ‌صفر به پیروزی رسید تا نتیجه تیمی دو بر یک به‌سود تیم ایران شود.

وزن ۶۷ کیلوگرم: سیددانیال سهرابی که در مبارزه‌های قبلی فوق‌العاده ظاهر شده بود در مصاف با حسرت جعفرف ۵ـ‌یک مغلوب شد.

وزن ۷۲ کیلوگرم: محمدرضا رستمی در حالی که کشتی ۳ـ۳ مساوی به‌سود او پیگیری می‌شد با درخواست چلنج، یک امتیاز از دست داد و درنهایت با نتیجه ۴ـ۳ مغلوب اولو غنی‌زاده شد درحالی که به‌شدت به داوری اعتراض داشت دست غنی‌زاده به‌عنوان برنده بالا رفت تا نتیجه تیمی ۳ـ۲ به‌سود میزبان شود.

وزن ۷۷ کیلوگرم: عارف حبیب‌اللهی هم نتوانست اختلاف با میزبان را کم کند و با نتیجه ۷ـ‌یک مقابل سانان سلیمان‌اف تن به شکست داد تا آذربایجان نتیجه تیمی را ۴ـ۲ به‌سود خود کند.

وزن ۸۲ کیلوگرم: محمدحسین محمودی مقابل رفیق حسین‌اف ۵ـ‌یک شکست خورد تا آذربایجان به قهرمانی نزدیک‌تر شود.

وزن ۸۷ کیلوگرم: ابوالفضل چوپانی بعد از چند پیروزی متوالی آذربایجانی‌ها، موراد احمدیف را ۲ـ‌یک شکست داد و نتیجه ۵ـ۳ همچنان به‌سود آذربایجانی‌ها دنبال شد.

وزن ۹۷ کیلوگرم: مهدی بالی در حالی که دو بر یک از حریف عقب بود در یک دقیقه پایانی موفق به کسب امتیاز شد و کشتی را ۵ـ۲ به‌سود خود کرد تا عاریف نیفتالی‌اف را شکست دهد، به این ترتیب نتیجه کشتی ۵ـ۴ به‌سود آذربایجان شد و مبارزه سنگین‌وزن قهرمان را تعیین خواهد کرد.

وزن ۱۳۰ کیلوگرم: علی‌اکبر یوسفی در مصاف با بکا کاندلاکی در خاک حریف بارانداز شد و سه بر صفر عقب افتاد اما در تایم دوم امتیازات ازدست‌داده را جبران کرده ۶-۳ کشتی‌گیر آذربایجان را شکست داد تا ایران با نتیجه ۵ـ۵ و امتیاز مثبت قهرمان جام جهانی شود.

به این ترتیب تیم ملی ایران قهرمان جام‌ جهانی ۲۰۲۲ شد و تیم آذربایجان به‌عنوان نایب‌قهرمانی رسید. تیم منتخب جهان در جایگاه سوم قرار گرفت و ترکیه چهارم شد. تیم قرقیزستان هم در انتهای جدول قرار گرفت.

جام‌ جهانی کشتی آزاد نیز روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر ماه در کشور آمریکا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/+

 

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

کمیته استیناف محکومیت استقلال و پرسپولیس را تایید کرد-پیام امروز

۱۱:۲۷ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ آرای صادره کمیته استیناف به شرح زیر است: *در خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *