سوله آکام فلز

جزئیات برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس و برگزاری نماز عید فطر

استاندار تهران جزئیات برگزاری راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر با توجه به شیوع کروناویروس را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: با توجه به تأکید ستاد مقابله با کرونا کماکان موضوع اصلی در کنترل بیماری کوید۱۹ واکسیناسیون است؛ لذا باید از همه ابزارها برای ترغیب تزریق دُز سوم بهره بگیریم. عددی حدود ۵۰ درصد واکسیناسیون در دُز سوم در استان تهران داریم؛ اما نسبت به عدد ۹۵ درصدی تزریق دُز اول بسیار پایین تر است که باید افزایش آن را پیگیری کنیم.

وی افزود: برخی گزارشات حاکی از آن است که عادی انگاری و عدم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی شدت گرفته و در سطح استان تهران از حدود ۶۲ درصد با ۲ درصد کاهش به ۶۰ درصد رسیده است. بی تردید هرگاه سهل انگاری کنیم لطمه می خوریم؛ لذا همه باید نسبت به این موضوع با حساسیت ویژه‌ای برخورد کنیم.

منصوری ادامه داد: حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است و قطعا لازم الاجراست. اصل دیگر سلامتی دانش آموزان و همکارانمان در آموزش و پرورش است که باید با جدیت دنبال شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع بدهی سازمان های بیمه به دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: با توجه به فشاری که بر روی دانشگاه های علوم پزشکی است باید بدهی آن ها در سریع ترین زمان ممکن پرداخت شود. در همین راستا نیاز است که سازمان های بیمه گر با روش هایی که مد نظرشان است این بدهی را پرداخت کنند.

وی افزود: در مورد مراکز واکسیناسیون نیز آنجا که مراجعه کننده ندارند باید با هماهنگی فرماندار نسبت به سبک کردن کار و یا اگر نیاز هست جمع آوری مرکز اقدام کنند؛ چرا که نباید اتلاف انرژی و سرمایه انسانی داشته باشیم.

منصوری در خصوص برگزاری مراسم شب های قدر، برگزاری نماز عید فطر و راهپیمایی روز قدس نیز گفت: پس از دو سال راهپیمایی روز قدس با توجه به شرایط منطقه ای و تأکید مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد. این مراسم در فضای باز برگزار خواهد شد و باید با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در کمال شکوه برگزار شود. لذا نیاز است برنامه ریزی شود تا مراسمی در شأن جمهوری اسلامی ایران و فلسطین برگزار شود. همچنین برای نماز عید فطر نیز این نماز باید با اولویت برگزاری در فضاهای باز برپا شود و اگر به هر دلیلی مقرر شد در فضای بسته برگزار شود حتما باید پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا اگر شهرستانی در وضعیت قرمز باشد برگزاری نماز عید فطر و مراسم شب قدر در فضای باز منعی ندارد اما اگر شهرستان بخواهد در فضای بسته این مراسم را برگزار کند در صورتی که در وضعیت آبی باشد با رعایت فاصله گذاری منعی ندارد. برای شهرستان های با وضعیت زرد باید ۷۰ درصد ظرفیت مکان مسقف پذیرش افراد انجام شود و سقف زمان برگزاری مراسم نیز ۹۰ دقیقه است. برای شهرستان های نارنجی باید ۵۰ درصد ظرفیت مکان برگزاری و برای شهرستان های با وضعیت قرمز ۳۰ درصد مکان برگزاری مراسم، پذیرش افراد انجام شود. بی تردید سازمان تبلیغات اسلامی باید در ارتباط و هماهنگی با مساجد و تکایا به گونه ای عمل کند که دستورالعمل ها و شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی محقق شود و بهتر است از قبل به افراد اعلام شود که وسایل شخصی همچون قرآن، مهر و… را با خود به همراه داشته باشند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعمال محدودیت‌های ترافیکی از ۴صبح چهارشنبه در تهران-پیام امروز

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور؛ رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تمهیدات ترافیکی برگزاری مراسم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *