سوله آکام فلز

حسن‌پور: دولت بصورت اورژانسی برای دارو چاره‌اندیشی کند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی قیمت دارو تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و دولت باید برای موضوع داروی مردم چاره‌ای فوری و اورژانسی بیندیشند.

شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با تایید خبر عدم تخصیص ارز ترجیحی دارو از بهمن ماه سال گذشته تاکنون گفت: متاسفانه وضعیت دارو در کشور در روزهای گذشته در شرایط بسیار نابسامانی قرار داشت.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با بیان اینکه «در این مدت به ویژه اقشاری که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند با مشکلات اساسی روبرو شدند»، خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم طی تماس یا مراجعه به دفاتر نمایندگان به شدت از این وضعیت گلایه‌مند هستند و ابزار نگرانی کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: ضمن اینکه وزارت بهداشت در حال انجام تلاش‌های خود است، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و دولت باید برای موضوع داروی مردم چاره ای فوری و اورژانسی بیندیشند.

حسن‌پور درباره علت گرانی دارو اظهار کرد: به جز موضوع عدم تخصیص ارز ترجیحی، سوءاستفاده هایی که برخی در بازار انجام می‌دهند و همچنین نابسامانی‌های موجود در نظارت موجب گرانی دارو شده است.

انتهای پیام 

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *